banner464

HASTANEYE GELİRKEN LÜTFEN KİMLİKLERİNİZİ GETİRİNİZ

Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu Hastaneye muayene olmaya gelen hastaların yanında kimliklerini getirmesi gerektiğini söyledi.

HASTANEYE GELİRKEN LÜTFEN KİMLİKLERİNİZİ GETİRİNİZ

Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu Hastaneye muayene olmaya gelen hastaların yanında kimliklerini getirmesi gerektiğini söyledi.

28 Ocak 2015 Çarşamba 09:53
1250 Okunma
HASTANEYE GELİRKEN LÜTFEN KİMLİKLERİNİZİ GETİRİNİZ
1 Ocak 2015 tarihinde Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine başlayan Dr. Ayhan Erenoğlu çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Erenoğlu, kimlikleri yanında olmadan hastaneye gelen hastaların problem yaşamamaları için kimliklerini yanında getirmesi gerektiğini vurguladı.

Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ayhan Erenoğlu, Hastaneye gelen hastaların yanında kimliklerini getirmesi gerektiğini dile getirerek ''1 Ocak 2015 itibariyle Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekterliği görevine başlamış olduk. İnşallah Karaman halkına ve milletine daha iyi hizmet sunabiliriz gayretindeyiz ve bunları da yavaş yavaş uygulamaya başladık. Acil Eylem Planlarımız var. Hep beraber açıklayacağız ama zamanı var. Özellikle burada gördüğümüz eksikliği sıkıntıyı dile getirmek istiyorum. Halkımızdan istediğimiz bir şey var lütfen poliklinik ve muayenelere hastaneye geldikleri zaman mutlaka kimliklerini yanlarında getirsinler. Çünkü kimlik ibraz edilmediği zaman oradaki giriş elemanlarımız o kardeşlerimizi o hastalarımızı kaydetmene sıkıntı yaşıyor. Giriş kayıtların da kimliksiz hasta kaydı yapılmaması konusunda SGK ve diğer yetkililer bizi uyarıyorlar. Asla kimliksiz olanı çok acil durumlar dışında acile gelmedikleri durumlar dışında kaydetme şansımız yok. Bize ve sağlık çalışanlarımız bu konuda çok sayıda bilgi veriyorlar. Gelen hastaların çok az kısmı kimliksiz geliyorlar. Biz kaydedebilme yetkisine sahip değiliz. Bu nedenle hastalarımız ve yakınları bizlere olumsuz yönde tepkiler de bulunuyorlar diye bilgiler geliyor. Tıpkı bir bankaya, bir adliyeye, bir polis merkezine veya diğer resmi yerlerde nasıl kimlik ibraz edilecekse ki kimliksiz gezmenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu hastanemizin mutlak sürekte hasta ve yakınlarımızın mutlak sürekte kimliği yanında getirmesini arzu ediyoruz. Çünkü kimliksiz kaydetme olduğu zaman hukuki sonuçları var. Bunların geçmişte bir takım olumsuz etkileri olduğu için mutlak surette kimlik istiyoruz. Sevgili Karaman halkımızdan rica ediyoruz. Lütfen kimliksiz hastaneye gelmeyiniz. Mutlak surette kimlik ibra edecek şekilde kimliklerinizi yanınızda getiriniz. Hem kendileri hem de bizler zor durumda kalmamak için gereğini yapmalarını arzu ediyoruz. Bu konuda personelimize yardımcı olmalarını istiyoruz.Bu konuda asla personelimize kızmasınlar. Mecbur kaldıkları için bu şekilde davranmak zorundalar. Bu konuda halkımızın duyarlı olacağını inanıyorum. Gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum. Bir diğer konuda halkımızın hastanemizle ilgili olsun diğer konularda olsun herhangi görüşlerini ve şikayetlerini biz yöneticilere kolayca ulaştırabilirler. Bizim kapımız bütün Karaman halkımıza açıktır'' dedi.

Necati ERMİŞ

Son Güncelleme: 28.01.2015 10:36
Yorumlar