banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

İl Sağlık Müdürlüğünden ‘tütün maddeleri’ zararları eğitimi

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Şehit Ömer Halisdemir, İmam-Hatip Ortaokulunda ‘sigara ve etkileri’ konulu eğitim verdi.4207 sayılı kanunla düzenlemeler yapıldığının anlatıldığı eğitim programında öğrencilere sigara ve tütün...

SAĞLIK 15.01.2018, 15:53
55
İl Sağlık Müdürlüğünden ‘tütün maddeleri’ zararları eğitimi
banner762

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Şehit Ömer Halisdemir, İmam-Hatip Ortaokulunda ‘sigara ve etkileri’ konulu eğitim verdi.

4207 sayılı kanunla düzenlemeler yapıldığının anlatıldığı eğitim programında öğrencilere sigara ve tütün ürünlerinin zararları anlatıldı.

Sigara ve dumansız hava sahası eğitimleri Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından şöyle anlatıldı;

“Tütün dumanına maruz kalma, yanan bir sigaranın ya da puro, pipo ve benzeri diğer tütün ürünlerinin ucundan dışarı çıkan duman ve başkalarının içtikleri tütün ürününden dışarı üflenen dumanın solunmasıdır.

Bu durum, ikinci el sigara dumanı veya sigara dumanından pasif etkilenim şeklinde de tanımlanmaktadır. Sigara dumanında yer alan zararlı maddelerin sigara içilen ortamın havasında ve yüzeylerde uzun süre kaldığı ve bu nedenle de kapalı ortamlarda hiçbir şekilde sigara içilmemesi gerektiği bilimsel çalışmalarla ortaya konulmuştur.

Tütün dumanına direkt maruz kalınmasa bile daha önce ortamda sigara içilmişse, böyle bir ortama girilmesi halinde dahi sigara dumanından pasif etkilenim söz konusu olmaktadır”

Okullarda başlatılan eğitimler Sigara Bırakma Polikliniği hekimlerinden Dr. Yılmaz Solak ve Dr. Bülent Atçeken tarafından veriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@