banner464

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Genel Sekreterlik Kurumu çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Genel Sekreterlik Kurumu çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

18 Kasım 2015 Çarşamba 16:31
385 Okunma
İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

 Karaman Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yrd. Ve İş Sağlığı Uzmanı Meltem Orman tarafından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği çalışanlarına 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde eğitim verildi. 

Müdür Yrd. Ve İş Sağlığı Uzmanı Meltem Orman verdiği eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliğinin tanımını yaparken; çalışanların iş yerlerinde işin yürütülmesi sırasında oluşan veya oluşabilecek tehlikelerden ve sağlığına zarar verebilecek unsurlardan korunmasını, aynı zamanda işyeri ortamının iyileştirilmesini hedef alan sistemli ve bilimsel çalışmaların tümü olduğunu söyledi. 

 İş sağlığı ve güvenliğinin bir kültür olduğunu çalışan kadar işvereni de koruduğunun altını çizen Meltem Orman, yasanın kuralcı değil önleyici olduğunu belirtti. 

Orman “ sağlık tesisleri iş kazalarına, meslek hastalıklarına sebep olan iş yerleri arasında çok tehlikeli sınıfa girmektedir.  Bu nedenle iş yeri sağlığı ve güvenliği konusu bizler için büyük önem arz etmektedir. İş Sağlığı ve güvenliğinde amacımız sağlık ve güvenlik koşullarını iyileştirmektir. “ dedi.

Meltem Orman eğitiminde İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel, Teknik ve Sağlık Konuları, İş Emniyeti ve Sağlık Tedbirleri, Sağlık Kurumlarında Ergonomi, Risk Yönetimi, Meslek Hastalıkları ve Hukuki Sonuçları, Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması başlıkları altında sunumunu gerçekleştirdi. 

Son Güncelleme: 19.11.2015 12:57
Yorumlar