banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Karaman’da Vakalar Artınca Yeni Çözümler Üretildi!

Son günlerde vaka sayısının artışı nedeniyle Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi harekete geçerek yeni çözümler üretti.

SAĞLIK 25.06.2020, 16:54 25.06.2020, 17:07
17958
Karaman’da Vakalar Artınca Yeni Çözümler Üretildi!
banner762

Karaman’da son zamanlarda vaka sayısının artışıyla yoğum bakım üniteleri yetersiz kalmaya başlamıştı. Durumu için yeni çözümler arayan yetkililerden ise bugün müjdeli haber geldi. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni yoğum bakım ünitesi açıldı.

Konuyla ilgili olarak hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada; “Karaman Eğitim ve Araştırma Hastane’mizde mevcut yoğun bakım birimlerine ilave olarak 1. Basamak Yoğun Bakım-2 Ünitesi hizmete girmiş bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığımızca tescil işlemleri tamamlanarak hasta kabulüne başlanmış olan 10 yataklı 1. Basamak Yoğun Bakım-2 Ünitesi ile sağlık tesisimizdeki yoğun bakım yatak kapasitesi de artmıştır. Bu servisin hizmete girmesiyle birlikte sevk sayılarının azalması ve yerinde tedavinin etkinliği ve sürekliliği amaçlanmaktadır. Hizmet kalitesini yükseltecek olan bu yeni ünite hastanemize ve ilimize bir değer katacaktır. Sunmuş olduğumuz sağlık hizmetinin kalitesi, niteliği ve çeşitliliğini artırmak için gayretimiz daim olacaktır.

Kovid-19 Pandemisi sürecinde artan yoğunluğa cevap verebilmek üzere açılan 1. Basamak Yoğun Bakım-2 Ünitesi için bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Arslan’a, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin’e, Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan’a, Karaman Milletvekillerimiz Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser’e ve Karaman İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun’a şükranlarımızı sunuyoruz” denildi.

Yorumlar (2)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Gerçek Kişi 3 ay önce
Burnu kanayanı Konya'ya sevk eden hastane görünümlü sağlık ocağı eğitim araştırmamı oldu şimdi
Sema Köse 3 ay önce
Yoğum bakım değil de yoğun bakım olmasın? Hastanenin açıklamasında doğrusu yazıyor ya,onu da mı hiç okumuyorsunuz? Nasıl bir Türkçe bilgisiyle haber yazıyorsunuz? Yazık!..
18°
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:13
Güneş 06:33
Öğle 12:43
İkindi 16:05
Akşam 18:43
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@