banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Karaman’daki Sağlık Çalışanlarının Bir Günü Nasıl Geçiyor?

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde bir günü nasıl geçiyor?

SAĞLIK 07.09.2020, 14:25 07.09.2020, 14:28
1850
Karaman’daki Sağlık Çalışanlarının Bir Günü Nasıl Geçiyor?
banner762

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen yeni koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ülkemizde çok sayıda hastane pandemi hastanesi olarak çalışmaya başladı. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’de ilimizin tek pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Salgınla mücadele kapsamında “Covid-19 Tedavi Servisleri” ve “Olası Vaka Polikliniği” oluşturulan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastaların sağlıklarına kavuşturmak için yoğun bir çaba harcanıyor. Günlük yaklaşık 700 başvurunun olduğu Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde teşhis ve tedavi basamaklarının diğer hastalıklardan çok daha farklı ve zor olduğu bilinen pandemi bölümlerinde hastalar sosyal mesafe, hijyen, hasta ve çalışan güvenliği ve pandemi dışı hasta grubunun güvenliği ön planda tutularak tedavi ediliyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BİR GÜNÜ NASIL GEÇİYOR?

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklamada;

“Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen yeni koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ülkemizde çok sayıda hastane pandemi hastanesi olarak çalışmaya başlamıştır. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi de ilimizin tek pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafında günlük açıklanan verilerde hep üst sıralarda yer alan, nüfusuna oranla pozitif vaka sayısının oldukça fazla olduğu bilinen ilimizde hem pandemi hizmeti hem de normal hastaların takip ve tedavisine devam eden hastanemizde bu hassas ve yoğun süreçte sağlık çalışanlarımızın bir gününü sizlerle paylaşmak istedik.

Salgınla mücadele kapsamında ‘’Covid-19 Tedavi Servisleri’’ ve “Olası Vaka Polikliniği” oluşturulan hastanemizde hastalarımızı sağlıklarına kavuşturmak için yoğun bir çaba harcanmaktadır. Günlük yaklaşık 700 başvurunun olduğu, teşhis ve tedavi basamaklarının diğer hastalıklardan çok daha farklı ve zor olduğu bilinen pandemi bölümlerimizde hastalarımız sosyal mesafe, hijyen, hasta ve çalışan güvenliği ve pandemi dışı hasta grubunun güvenliği ön planda tutularak tedavi edilmektedirler. Sağlık Bakanlığı güncel tanı ve tedavi kılavuzlarına göre uygun hastalardan uygun test ve numuneler alınıp hastaneye yatırılacak ya da evde takip edilecek hasta grupları belirlenmekte ve evde takip edilen hastalarımızın test sonuçları çıkar çıkmaz ilgili birimlerimizce adres teyidi yapılarak ilaçları hastanemiz tarafından evlerine kadar götürülmektedir. Ayrıca şüpheli ya da pozitif hastalarımızın toplu taşıma vasıtalarını kullanmamaları için 112 aracılığıyla hastanemize transferleri ve evlerine geri götürülmeleri sağlanmaktadır. Yoğun bakım ve servisler bulaşıcı hastalık durumuna göre tekrar düzenlenmiş olup yemek dağıtımından havalandırmasına, ziyaret düzeninden hasta takip şekline bakanlığımız ilgili kılavuzlarına uygun hale getirilmiştir. Gebe ve çocuklar için de ayrı Covid-19 poliklinik ve servisleri oluşturulmuştur.

Salgınla en ön safta canları pahasına mücadele eden, bu süreçte hastalanan, hizmet verdiği servislerde ve yoğun bakımlarda hasta olarak yatan tüm sağlık personelimiz, üzerlerine düşen her görevi layıkıyla fedakârca yapmaya çalışmaktadırlar.

Ülkemizin, bu salgın sürecinde bize ihtiyacı olduğu için işimizin başında severek kalmaya ve hastalarımıza bakmaya devam ediyoruz. Onların taburcu olduğunu, iyileşip evlerine gittiğini görmek bizim için çok büyük mutluluk kaynağıdır. Bu süreçte şifa ile taburcu edebildiğimiz yeni doğandan 93 yaşına, gencinden yaşlısına 5391 hastamıza ve görevi başında iken hasta olan yüzlerce sağlık çalışanımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, tüm Karamanımıza sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 05:07
Güneş 06:27
Öğle 12:45
İkindi 16:12
Akşam 18:53
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@