Kayseri’deki Zehirlenme

Kayseri Valisi Orhan Düzgün ,Kayseri’de dün gece özel bir öğrenci yurdunda yaklaşık 100 öğrencinin zehirlendiği olaya ilişkin, “Zehirlenmenin tavuktan olduğunu düşünüyoruz” dedi.Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri’de dün gece...

banner491
Kayseri’deki Zehirlenme
banner567
Kayseri Valisi Orhan Düzgün ,Kayseri’de dün gece özel bir öğrenci yurdunda yaklaşık 100 öğrencinin zehirlendiği olaya ilişkin, “Zehirlenmenin tavuktan olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri’de dün gece yaklaşık 100 öğrencinin zehirlendiği olayı değerlendirdi. Vali Düzgün, zehirlenmenin tavuktan kaynaklandığını söyleyerek şunları belirtti:

“Özel bir yurtta pişen yemeğin 2 öğrenci yurdunda tüketilmesi sonucu muhtemelen tavuktan olduğunu düşündüğümüz zehirlenme hadisesi meydana geldi. Saat 18.00 civarında çocuklarımız yemek yemişler, saat 22.00 civarında da etkisini gösterdiğini öğrendik. Allah’a şükür öğrencilerimizin hepsi taburcu oldu. Herhangi bir ciddi sıkıntı yok. Yemeklerle ilgili numuneler, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından alındı ama sonuçları gelmedi. Sağlık müdürümüzün bana verdiği bilgiye göre, tavuk kaynaklı bir zehirlenme olduğunu düşünüyoruz. Ben bütün çocuklarımıza, ’Geçmiş olsun’ dileklerimi iletiyorum.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581