banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

MASKİ daha sağlıklı içme suları için çalışıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı içme suyu için otomatik klorlama cihazlarını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Demirci ilçesinde 39 adet cihazın montajına başlandı.Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,...

SAĞLIK 15.01.2018, 14:36
67
MASKİ daha sağlıklı içme suları için çalışıyor
banner762

MASKİ Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı içme suyu için otomatik klorlama cihazlarını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Demirci ilçesinde 39 adet cihazın montajına başlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı içme suyu sistemleri için yoğun mesaisine devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında otomatik klorlama cihazı montajları il genelinde dört bir koldan sürüyor. MASKİ ekipleri Demirci’de 39 adet cihazın montajına başladı. Daha önce ilçede içme suyu depolarında bulunan 30, arıtma binalarında bulunan 5 adet klor cihazının bakımı yapılarak çalışır hale getirildi. Bağlantısı yapılan klor cihazlarının enerjisi ise güneş panelleri ile karşılanıyor. Bu sayede hem elektrikten tasarruf ediliyor hem de çevre kirliliğinin önüne geçiliyor.

Akdere Mahalle Muhtarı Necati Koç, yapılan çalışmadan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Kuzuköy Mahalle Muhtarı Metin Yılmaz da şunları söyledi: “Çalışmalardan memnunuz. Allah bin kere razı olsun. Hem depomuzun bakım onarımı yapıldı hem de otomatik klorlama cihazı takıldı. Yapılan hizmetler nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ediyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@