Ocak ayı Serviks kanseri bilinçlendirme etkinlikleri

Sağlık Bakanlığı tarafından Ocak aylarında, Serviks Kanseri hakkında erken teşhis için bilinçlendirme faaliyetleri yapılıyor.İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Onur Şimşekyakar, Başkan Yardımcısı Aysel Uyar, Halk...

banner491
Ocak ayı Serviks kanseri bilinçlendirme etkinlikleri
banner567

Sağlık Bakanlığı tarafından Ocak aylarında, Serviks Kanseri hakkında erken teşhis için bilinçlendirme faaliyetleri yapılıyor.

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Onur Şimşekyakar, Başkan Yardımcısı Aysel Uyar, Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ömer Alışkın, Sağlıklı Yaşam Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.Burak Toprak sağlıklı yaşam hekimleri Dr.Çise Kanat Dr.Ahmet Tüfekçi ve Dr.Sabiha Duran Kilis’te sivil toplum kuruluşları yetkilileri ile toplantı yapıldı. Katılımcılara Serviks Kanseri hakkında bilgilendirme ve tarama oranların yükseltilmesinin önemi konularında bilgi verildi. Bu kapsamda Kilis Devlet Hastanesinde açılan stantla vatandaşların Serviks Kanseri ile ilgili broşür dağıtımı yapılmış, tarama oranlarının arttırılması amaçlanırken, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Onur Şimşekyakar, Aile hekimleri ile yapılan görüşmelerde hastaların kanser konusunda bilgilendirilip erken teşhisin önemi anlatıldığını belirtti.

Dr. Onur Şimşekyakar, Sağlıklı Hayat Merkezine hastaların tarama için yönlendirilmesi istediklerini ifade ederek, “İl genelindeki eczanelere Sağlıklı Hayat Merkezi ve KETEM hakkında broşür dağıtımı yapılmış olup daha fazla vatandaşımıza ulaşılması hedefleniyor.İlimizdeki Mesleki Geliştirme Kurslarındaki kursiyerlere erken teşhisin önemi anlatılıp konu hakkında eğitimler verildi. Kızılay Kan Merkezinde yapılan eğitimde kanserde erken teşhisin önemi, kolarektal, meme ve serviks kanseri hakkında bilgilendirme yapılmıştır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590