banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Öğrencilerin Sağlığı İçin Okul Kantinleri Denetleniyor

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün gıda kontrol ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren okul, yurt kantinleri ve yemekhanelere yönelik denetim gerçekleştirdi.

SAĞLIK 13.09.2022, 14:10 13.09.2022, 14:11
463
Öğrencilerin Sağlığı İçin Okul Kantinleri Denetleniyor
banner762

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmaları amacıyla çalışma başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında il müdürlüğü bünyesinde bulunan gıda kontrol ekipleri, kantin ve yemekhanelerde mutfak, personel, hammadde depolarının hijyeni ile ilgili olarak denetim gerçekleştirdi.

Hijyen kontrollerinin yanı sıra yemekhanelerde üretilen yemeklerin her çeşidinden alınan numunelerinin bir örneği 72 saat uygun koşullarda muhafazası, haşere mücadelesinin sağlık bakanlığından izinli sertifikalı kuruluşlar tarafından yaptırılması, yemekhanelerde kullanılan etlerin geriye dönük izlenebilirliğin sağlanabilmesi için fatura takipleri yapılması, yapılan işin niteliğine uygun sıcak su tertibatının olup olmadığının takibi, paketli ürünlerin son kullanma tarihlerinin takibi, çalışan personele yaptığı işler konusunda aldığı eğitimler ve gıdaların uygun şekilde muhafaza edilip edilmediğini konularında da denetimlerde gerçekleştirildi.

Ekipler ayrıca öğrencilere son tüketim tarihi geçen veya açıkta ve uygun koşullarda muhafaza edilmeyen ürünleri satın almamaları hususunda özen göstermelerini ve karşılaştıkları olumsuzlukları mutlaka 174 Alo Gıda hattına bildirmeleri gerektikleri yönünde bilgilendirme yaptılar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@