(özel Haber) ‘yapacak Bir Şey Yok’ Diye Evine Gönderildi, Şifayı İzmir’de Buldu

Kocaeli’nde safra kesesinde kötü huylu kitle olduğu düşüncesiyle ‘ameliyat edilemez’ olarak değerlendirilen 55 yaşındaki Yusuf Yeşilbağ, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla safra...

banner491
(özel Haber) ‘yapacak Bir Şey Yok’ Diye Evine Gönderildi, Şifayı İzmir’de Buldu
banner567
Kocaeli’nde safra kesesinde kötü huylu kitle olduğu düşüncesiyle ‘ameliyat edilemez’ olarak değerlendirilen 55 yaşındaki Yusuf Yeşilbağ, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla safra yolları yeniden yapılarak hayata tutundu.

Kocaeli’nde ikamet eden Yusuf Yeşilbağ, kaşıntı, sarılık ve halsizlik şikayetiyle gittiği bir hastanede önce kanser olduğunu öğrendi. Yapılan tetkiklerde safra yollarında tümör olduğu söylenerek ameliyata karar verildi. Ameliyatın başarılı geçmediği kanserli dokunun vücudun tamamını sardığı söylenmesi üzerine hastaya üç aylık ömür biçilirken, ‘hastanızı götürün sevdikleriyle beraber olsun’ denildi. Çaresizlik içinde araştırmalara başlayan Yeşilbağ ailesi, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ünal Aydın’ın bu tür ameliyatları yapabildiğini öğrendi ve İzmir’e gelip hastaneye başvurdu. Bütün ön çalışmalar yapıldıktan sonra ameliyata alınan Yeşilbağ’ın dış safra yolları tamamen temizlendi. Safra kanallarındaki tümörlü dokular temizlendikten sonra yerine ince bağırsaktan safra kanalı yapılarak ameliyatı başarıyla tamamlanan Yeşilbağ, “Yaklaşık iki ay karnımdan hortumlarla safra dışarı alındı. Yüzüme üç aylık ömrümün kaldığı, yakınlarımla helalleşmem gerektiği söylendi. O günden beri dünyam karardı. Bu başarılı ameliyatla yeniden doğmuş gibi hissediyorum” dedi.

“TEDAVİ EDİLEBİLİR”

Başarılı ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ünal Aydın, safra yolları kanseri cerrahisinin özellikli bir cerrahi olduğunu ve bu cerrahinin özellikle özelleşmiş merkezlerde yapıldığı zaman hastalar için çok büyük avantaj sağladığını söyledi. Ünal, ’’Hastamız dış merkezde ameliyat geçirdi. Ancak bu ameliyat daha zor olmasına rağmen başarılı bir ameliyat gerçekleştirerek bağırsaklarını safra akışına sağlayabildik. Tabi ki bu noktada hastaların hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmaması gerekiyor. İleri bir cerrahi yöntemle yaşama yeniden tutunabileceklerini hatırlamaları gerekiyor’’ diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590