banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Özel Selçuklu Hastanesine “Bebek Dostu Hastane” Unvanı Verildi

“Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı kapsamında Karaman Özel Selçuklu Hastanesine “Bebek Dostu Hastane” unvanı verildi.

SAĞLIK 23.09.2022, 15:29 23.09.2022, 15:39
499
Özel Selçuklu Hastanesine “Bebek Dostu Hastane” Unvanı Verildi
banner762

Konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: “Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterli beslenme hakkına sahiptir. Emzirme, bebek ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir. Emzirmenin korunması, özendirilmesi, desteklenmesine ve hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi amacı ile Bakanlığımız tarafından 1991 yılından itibaren “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. İlimiz bu program kapsamında 2005 yılında “ALTIN BEBEK DOSTU İL’ unvanı almaya hak kazanmıştır ve unvanını devam ettirmektedir.

Karaman Özel Selçuklu Hastanesinin bebek dostu olmak için Müdürlüğümüze yapmış oldukları başvuru sonucunda süreç başlatıldı. Hastanenin, unvan için gerekli olan eğitim ve diğer düzenlemelerde gerekli destek verilmiştir. 09.09.2022 tarihinde Müdürlüğümüz Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda da “Bebek Dostu Hastane” unvanı almaya hak kazanması neticesinde Karaman Özel Selçuklu Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Osman Tükel’e, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aykut Emre Yıldırım “Bebek Dostu Hastane Unvan Belgesi’’ takdim etti. Emeği geçen tüm personellere teşekkür ederek başarılar diledi” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@