banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Sağlık İl Müdürü Uyardı!

Karaman Sağlık İl Müdürü Dr. Adnan Kurşun’dan uyarı.

SAĞLIK 19.03.2021, 11:06
470
Sağlık İl Müdürü Uyardı!
banner762

Ülkemizde olduğu gibi Karaman’da da Şubat ayından itibaren görülmeye başlayan varyant COVID-19 vakaları zaman içerisinde hızla artış göstermekte ve PCR testi pozitif çıkan vakalar arasındaki oranları hızla arttığını Belirten Kurşun: “İl olarak bu vaka artışının önüne geçebilmek için her zamankinden daha duyarlı davranmamız gerekmektedir. Varyant COVID-19 enfeksiyonları normal COVID-19’a göre çok daha hızlı yayılmaktadır. Bu yayılma özellikle kalabalık ortamlarda hastalığın daha da hızlı artmasına neden olmaktadır. Bu sebeplerle ;

- Sosyal mesafeye her zamankinden daha fazla dikkat edilmeli,                                                                                                  

- Çift tıbbi maske kullanılmalı,

- Temizlik ve hijyen kurallarına riayet etmeli,

-Tüm vatandaşlarımızdan, özellikle de gençlerden ricamız; zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamaları, kalabalık oluşabilecek ortamlarda bulunmamaları,

- COVID-19 açısından çok yüksek riskli illere seyahat etmemeleri ve o illerden mecbur kalmadıkça misafir kabul etmemeleri yönünde olacaktır.

Unutmamalıyız ki; varyant COVID-19 enfeksiyonunun, çocuklarda ve gençlerde hafif seyrettiğine dair elimizde bilimsel veriler bulunmamaktadır. Hanemize giren virüs, başta aile büyüklerimiz olmak üzere hepimizin sağlığı açısından tehdit oluşturmaktadır.

İlimiz hastane kapasitesinin üzerinde hasta sayısına ulaşılmaması ve sağlık sisteminde tıkanmaya mahal verilmemesi için; öncelikli grupların COVID-19 aşılarını yaptırmaları ve maske, mesafe, temizlik kurallarına daha da özen gösterilmesi şarttır. Salgın hastalık yayılımı kartopu gibidir şimdiden tedbirli davranmazsak çığa dönüşür. Turuncu kategoride olan ilimizin kırmızı kategoriye geçmemesi ve mevcut kazanımları kaybetmememiz için lütfen tedbir ve uyarılara hep birlikte dikkat edelim. Sağlığınız bizim için değerlidir. Sağlıklı günler dilerim” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@