banner464

Sağlıktan Karaman’a Atama

Karaman’a 9 Uzman Hekim, 1 Uzman Diş Hekimi, 1 Eczacı Geliyor.

Sağlıktan Karaman’a Atama

Karaman’a 9 Uzman Hekim, 1 Uzman Diş Hekimi, 1 Eczacı Geliyor.

22 Aralık 2016 Perşembe 13:43
2565 Okunma
Sağlıktan Karaman’a Atama

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 72. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü ve 2016 Yılı 6. Dönem İstifa sonrası ve Açıktan Atama Kurası sonuçlarına göre, Karaman Kamu Hastanelerinde görev yapmak üzere farklı branşlardan 9 uzman hekim, 1 eczacı, 1 diş hekimi ve 1 biyomedikal tekniker ataması yaptı.

Kamu Hastaneleri Birliği Karaman Genel Sekreteri Dr. Hasan Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gelecek olan özellikle uzman hekimlerle sağlık tesislerinde büyük bir rahatlama olacağını belirterek gerekli resmi işlemlerin ardından en kısa zamanda göreve başlayacaklarını açıkladı. Genel Sekreter Dr. Arslan atamaların Karaman’a hayırlı olmasını dileyerek atamalardaki desteğinden dolayı Karaman milletvekillerine de teşekkür etti.

Açıklanan atama listesine göre Karaman Devlet Hastanesine 2 genel cerrahi, 1 göğüs cerrahisi, 1 anestezi ve reanimasyon, 1 beyin cerrahisi, 1 acil tıp, 1 kardiyoloji, 1 ortopedi ve 1 göğüs hastalıkları uzmanı ile 1 biyomedikal teknikeri, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize 1 diş hekimi gelirken Ermenek Devlet Hastanesine de 1 eczacı geliyor.

Ataması yapılan uzman hekimler arasında daha önce Karaman Devlet Hastanesinde çalışan Genel Cerrahi Uzmanları Op. Dr. Yıldıray Kuruçay ve Doç. Dr. Ahmet Aslan ile Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Reşitoğlu’nun da Karaman Devlet Hastanesinde yeniden göreve başlayacakları bildirildi.

Yorumlar