Sarıgöl’de öğrencilere "Güvenli Gıda" semineri

Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine "Güvenli gıda ve hijyenik gıda" konulu seminer verildi.Öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli beslenmesini hedefleyen Sarıgöl İlçe...

banner491
Sarıgöl’de öğrencilere "Güvenli Gıda" semineri
banner567

Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine "Güvenli gıda ve hijyenik gıda" konulu seminer verildi.

Öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli beslenmesini hedefleyen Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü eğitim seminerleri düzenledi. Müdürlük tarafından Sarıgöl’de ilkokul ve ortaokul öğrencilerine "Güvenli gıda ve hijyenik gıda" konulu seminer verildi. Sarıgöl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda düzenlenen seminerde öğrenciler merak ettikleri sorarak öğrenme fırsatı buldu. Seminer hakkında bilgi veren Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Ahmet Yıldırım, "İlk ve orta dereceli okullarda, kurum görevlisi arkadaşlarım tarafından güvenli gıda ve gıda hijyeni ile ilgili bilinçli gençlik yetiştirmek için bir saatlik seminerler verdi. Seminerle öğrenciler alacakları gıdaların tazeliği, son kullanma tarihleri, gıdaların bozulmuş olup olmadığını nasıl anlaşıldığını, ayrıca gıdaların hijyenikliği konuları anlatıldı. Çocuk yaşlarda bu tür bilinç kazandırılması yararlıdır" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590