banner464

Tuğçe Destek Bekliyor

Akciğer nakli için Viyana AKH Hastanesi'nden kabul alan Tuğçe destek bekliyor

Tuğçe Destek Bekliyor

Akciğer nakli için Viyana AKH Hastanesi'nden kabul alan Tuğçe destek bekliyor

08 Şubat 2012 Çarşamba 08:49
1498 Okunma
Tuğçe Destek Bekliyor

'Kistik fibrozis' hastası olan ve çift taraflı akciğer nakli ameliyatı için yurtdışına gitmesi gereken Tuğçe Kübra Başar kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Süreyyepaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde yoğun bakımda yatan Tuğçe'nin 27 Şubat 2012'ye kadar gereken 140.000 TL'lik maddi kaynağı temin etmesi gerekiyor.

Ümraniye'de yaşayan Başar çiftinin tek çocukları olan Tuğçe Kübra Başar, bağırsakları kistle dolu olarak dünyaya geldi. Henüz iki günlükken iki ameliyat geçiren Tuğçe geçtiğimiz yıla kadar ailesinin uyguladığı fizyoterapi ve evde uygulanan ilaçlarla hayatını sürdürüyordu. 'Kistik fibrozis' hastası olan Tuğçe Kübra Başar, doğumuyla tanıştığı hastalık yüzünden yıllardır sağlıklı bir nefes alamıyordu. Kimse Yok Mu Derneği, ihtiyaç duyduğu cihazı hediye ederek Tuğçe'ye sahip çıktı. Doğduğundan beri ilk kez temiz bir nefes alma şansı bulan Tuğçe'nin ağrıları bir nebze olsun hafifledi.

Tuğçe'nin şimdi çift taraflı akciğer nakli ameliyatı olması için; 27 Şubat 2012 tarihinde Avusturya-Viyana'da AKH Hastanesi'nde gitmesi gerekiyor. Prof. Dr. Walter Klepetko (Torax Surgery, MD) gözetiminde tedavisine başlanacak olan Tuğçe'nin ailesi gerekli olan 140.000 TL'ye sahip olmadığından çaresizlik içinde yardımseverlerden kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Tuğçe Başar Kampanyasına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

        Kredi kartınızla,“Tuğçe Başar” kampanyasına online bağış yapabilirsiniz.

      Yurtiçi Kampanya Hesap Numaralarımız `a, açıklama alanına “Tuğçe Başar” yazarak EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.

      TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan 
“Tugce” yazıp 5777`ye SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Yorumlar