banner464

25 Yataklı Çocuk Servisi Hizmete Girdi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk hastanesi kısmına 25 yatak daha ilave edildi. Servis yapılan törenle açıldı.Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Kamu...

25 Yataklı Çocuk Servisi Hizmete Girdi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk hastanesi kısmına 25 yatak daha ilave edildi. Servis yapılan törenle açıldı.Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Kamu...

24 Ekim 2014 Cuma 16:12
23 Okunma
25 Yataklı Çocuk Servisi Hizmete Girdi
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk hastanesi kısmına 25 yatak daha ilave edildi. Servis yapılan törenle açıldı.

Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Sağlam, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Vali Yardımcıları, Hastane personeli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Sağlam, “Çatısı altında bulunduğumuz Kadın ve Çocuk Hastanemiz 200 yataklı olup yarısı çocuk hastanesi şeklinde hizmet vermektedir. Bugün çocuk hastanesi kısmına 25 yatak ilave ederek, buradaki hizmetimizi büyütmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Sağlığımız önemlidir, çocuklarımızın sağlığı daha da önemlidir. İlimizdeki sağlık hizmetinin Türkiye ortalamasının altında bir yatak sayısı ile yürütülmekte olduğu hepimizce malumdur. Kış aylarında çocuk hasta sayısındaki artış, mevcut yatak sayısının daha da yetersiz kalmasına yol açmaktadır. Bu soruna bir çare olarak küçük bir hastane büyüklüğündeki ilave yatak sayımızın bu alandaki ihtiyacımızı tamamen karşılayamacağını biliyoruz ancak geçici bir süre de olsa talebin karşılanmasında katkı sağlayacağı açıktır. Bu çerçevede en modern, en güncel tıbbi uygulamaları bugün burada kullanma imkanı veren başta bakanlığımız ve TKHK’a daha sonra planlama ve yapımında, açılışında emeği geçen tüm idareci ve çalışanlarımıza huzurunuz da teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ise yaptığı konuşmada, “Hayırlı işleri biran önce açalım. Bu açılışımız geçici bir çözüm. Hastanemiz ayın 27’sinde ihale edilecek ve inşallah sağlam bir müteahhit alır. Biran önce bitirir. Bizde modern, yeni, Sakaryalı hemşerilerimizin laik olduğu şekilde otel konforunda üzel bir hastane bu hizmetleri daha iyi bir şartlarda verebiliriz. Bunu temenni ediyoruz. Geçici de olsa hem hastalarımızı, hasta sahiplerini, hekimlerimizi rahatlatma adına burası faydalı bir hizmet. İlimizin sağlık sorun ve ihtiyaçlarını karşılanması husunda büyük katkılarını gördüğümüz bakanlarımıza, milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize ve bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu arada mesai zamanı tanımadan vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için gayret sarf eden sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla hizmet eden, ter dökenlere selam olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol yeni açılan servisi gezerek bilgi aldılar.

Yorumlar