banner597

Engelleri Aşan Başarı Hikayelerinin 4’üncüsü düzenlendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Engelleri Aşan Başarı Hikayelerinin 4’üncüsü ‘İnanmak ve Başarmak’ konulu program ile devam etti.Sosyal...

banner491
Engelleri Aşan Başarı Hikayelerinin 4’üncüsü düzenlendi
banner567

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Engelleri Aşan Başarı Hikayelerinin 4’üncüsü ‘İnanmak ve Başarmak’ konulu program ile devam etti.

Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Okul Müdürü Özlem Atik’in konuşmacı olarak katıldığı ‘İnanmak ve Başarmak’ konulu programa çok sayıda dinleyici katıldı. Programda konuşan Atik, hayatın herkes için farklı engellerle dolu olduğunu söyledi. Bu engelleri aşabilmenin temel şartının inanmak olduğunu belirten Atik, geçirdiği trafik kazası sonrasında engelli bir birey olduğunu ve inancını kaybetmeyerek okul müdürlüğüne geldiğini ifade etti.

2000 yılında geçirdiği trafik kazası sonrasında engelli bir birey olduğunu söyleyen Atik, “Kahraman Kazan’dan sizlere derin sevgilerimizi ve saygılarımızı getirdim. Hayat şartları bizim için çok zordu ama babam benim her zaman okumam için çabaladı. Okuduğum her okulu derece ile bitirdim. Öğretmen olarak çalışmaya başladım ve evlendim. 2000 senesinde bir kaza geçirdim ve hayatım o zaman değişti. Bir takla atıyorsunuz ve sevdiğiniz her şey o takla ile değişiyor. 1 sene tedavi gördüm. Hayatıma bir yol çizmem gerekiyordu ve Van’a geri döndüm. Ardından tayinim dolayısıyla Ankara’ya geldim. Engelli olmak herkese nasip olmuyor, belki biz bunun yükünü, meşakkatini öbür tarafta göreceğiz. İnsanların bedenlerine engel koyabilirsiniz ama kalplerine engel koyamazsınız” diye konuştu.

Kendisini hayata bağlayan en büyük şeylerden birisinin öğrencileri olduğunu sözlerine ekleyen Özlem Atik, “Müdür oldum ve şu an hala çalıştığım okulda devam etmekteyim. İnandıktan ve başardıktan sonra sizin yapamayacağınız hiçbir şey yok. Biz engelli olarak ne kadar çok çalışırsak, ne kadar çok taşın altına elimizi koyarsak bizden sonra gelecekler için zemin hazırlamış ve onlara örnek olmuş olacağız. Hayat herkes için engellerle dolu ama bunları beraber aşmamız gerekiyor. Beni hayata bağlayan en büyük şeylerden birisi de öğrencilerim. Ben Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımızın faaliyetlerine baktım. Engelliler için çok fazla çalışma yapmış. Böyle bir merkezin açılması bile çok önemli. Buradan kendisine böyle bir faaliyet için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590