Ruh Sağlığı Merkezi’ne Çevre Düzenlemesi Yapıldı

Serdivan İlçesi Yazlık Mahallesinde hizmet veren Sakarya Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çevre düzenlemesiyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı faaliyet gösteren Yazlık Mahallesi’nde bulunan merkez,...

banner491
Ruh Sağlığı Merkezi’ne Çevre Düzenlemesi Yapıldı
banner567
Serdivan İlçesi Yazlık Mahallesinde hizmet veren Sakarya Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çevre düzenlemesiyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı faaliyet gösteren Yazlık Mahallesi’nde bulunan merkez, Türkiye’nin 12’inci merkezi olma özelliğiyle hizmet veriyor. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi bahçe çitlerinin zamanla yıpranması ve bazı bölümlerinin de tamamen yıkılmasıyla birlikte başlayan yenileme faaliyetleri Serdivan Belediyesi tarafından tamamlandı. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Sağlam, yenileme çalışmalarına verdiği destekten dolayı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a teşekkür etti.

Sakarya ilinde yaşayan ve kronik ruhsal hastalığı bulunan ( Şizofreni ve Bipolar Afektif Bozukluk ) kişileri belirlemek ve ayaktan düzenli takip ve tedavilerinin devamını sağlamayı amaçlayan merkez Psikoeğitim ve bireysel danışmanlık hizmetleri de vererek hasta ve ailelerinin hastalıkla baş etmesinde yardımcı bir rol üstleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581