Salon Doldu, Bütün Anneler Mesut Soyfidan’ı Bağrına Bastı Foto Galeri: Salon Doldu, Bütün Anneler Mesut Soyfidan’ı Bağrına Bastı

Büyük Birlik Partisi Karaman İl Başkanlığı 14 Mayıs anneler günü münasebetiyle kahvaltı programı tertip etti. Düzenlenen programa Karaman milletvekili adayları Mesut Soyfidan, Ramazan Yeşil ve Avni Yağcı ile partinin yönetim kurulu da katıldı. Şehit anneleriyle beraber kadınların yoğun ilgi gösterdiği 800 kişilik salonda Soyfidan tüm konukları tek tek selamladı ve gül hediye etti.

Burada bütün kadınlara seslenen Soyfidan, “Programımıza teşrif eden siz değerli hanımefendileri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Yarın malumunuz anneler günü. Bu anlamda sizleri unutmadığımızı vurgulamak adına kahvaltıda buluşalım istedik. Bu buluşmalar sadece bir defaya mahsus değil her zaman olacak. Kadınlarımız ve annelerimizin başımızın tacıdır. 

“KARAMAN’DA MİLLETVEKİLİ OFİSİMİZDE KADIN DANIŞMANIMIZ DA OLACAK”

Bütün kadınlarımız buradayken bazı önemli konulara değinmeden geçmek istemiyorum. Biliyorsunuz biz milletvekilliği ofisimizi Karaman’a kuracağız. Ofisimizde kadınlarımızın sıkıntılarını rahatlıkla anlatabilmesi için bir de kadın danışmanımız bulunacak. Bu sadece bizim projemiz. Oy verirken de bunu unutmamanızı istirham ediyorum.

“EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİNİZİ SATABİLECEĞİNİZ PAZAR YERİ KURACAĞIZ”

Diğer önemli bir konu Karaman’da el işiyle uğraşan ve emeklerini satarak geçimini sağlayan kadınlarımızın olduğunu biliyorum. Bununla ilgili kadınlarımızın ürettiklerin satabilmeleri için el emeği göz nuru pazarı kuracağız. Bu pazara dışarıdan satıcı gelemeyecek ve sadece kadınlarımız için tahsis edilecek.

“GİRİŞİMCİ KADINLARIMIZA YÖNELİK DESTEKLER OLUŞTURACAĞIZ”

Yine arkamızda en büyük güç olarak hissettiğimiz kadınlarımızın aile ve ülke ekonomisine katkısını bilmeyenimiz yok. Girişimci kadınlarımızın ülkemizde ortaya koyduğu projeler, bu projelerin ithalat ve ihracata olan katkıları oldukça önemli seviyede. Fakat üreten ve proje hazırlayan kadınlarımızın aldığı desteklerin yetersiz olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili de ilimizdeki girişimler başta olmak üzere bu fikirlere destekler sağlayacağız. Kadınlarımızın da meclisteki sesi olacağımdan en ufak bir şüpheniz olmasın.

“KADINA ŞİDDETİN KARŞISINDA ÇOK SERT BİR ŞEKİLDE DURACAĞIZ!”

Hepimizi derinden üzen başlıca bazı konuları da gündeme getirip konuşmalarıma son vereceğim. Biz Peygamber Efendimiz’i (sav) üsve-i hasene olarak gören ve asrı saadet örflerimizi halen yaşayan bir yapıya sahibiz. Efendimiz’in (sav) kadınlara nasıl değer verdiğini sadece biz Müslümanlar değil tüm dinlere mensup insanlar bilir. Kız çocuklarının katline son veren bir peygamberin ümmeti olarak kadına şiddete sonuna kadar karşıyız ve bunun karşısında en büyük yaptırımlarla duracağız. Kadına şiddetin engellenmesi konusunda hukukçularımızla beraber yaptığımız çalışmaları mecliste gündeme taşıyacak ve takipçisi olacağız.

Vaatlerimiz ve projelerimiz anlatmakla saatlere sığmaz. Teşrifleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Hürmetlerimle…” dedi.

Program sonunda konuk yazar Zehra Uyar’ın “Bu Kitap Senden Bahsediyor” isimli kitabı katılımcılara hediye edildi.