İstanbul’dan Gönderilen Yardımlar, İhtiyaç Sahiplerine Dağıtıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçakale’ye gönderilen gıda malzemeleri ve battaniyeler, ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.Geçtiğimiz günlerde Akçakale’ye gelerek Suriyeli mültecilerin durumunu yerinde gören İstanbul...

banner491
İstanbul’dan Gönderilen Yardımlar, İhtiyaç Sahiplerine Dağıtıldı
banner567
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçakale’ye gönderilen gıda malzemeleri ve battaniyeler, ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde Akçakale’ye gelerek Suriyeli mültecilerin durumunu yerinde gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Selamet’in girişimi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla ilçeye 5 bin koli gıda malzemesi ve 5 bin adet battaniye yardımı gönderilmişti. Akçakale Belediye Başkanlığına ulaştırılan yardımlar, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan tarafından ilçedeki mahalle muhtarlarıyla birlikte Türk ve Suriyeli ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Ayhan, bu tür yardımların zor kış aylarında yapılmasının oldukça anlamlı olduğunu söyledi. Ayhan, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Selamet, ilçede yaşayan Suriyeli misafirlerin kış aylarına girilmesiyle beraber oldukça sıkıntı çektiklerini gördü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ın talimatıyla ilçemizde yaşayan muhtaç Türk ve Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere gıda kolileri ve battaniye gönderdiler. Bizlerde bu yardımların düzenli bir şekilde dağıtımı için bizzat ellerimizle dağıtmak istedik” diyerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590