Kangrene dönüşen trafik sorununa neşter

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediyesi, kent içi trafiği rahatlatmak için kamulaştırdığı binaların yıkımına başladı.Trafik yönünden ilçenin en sıkıntılı bölgesi olan Saha, Cumhuriyet ve Hoca Şerif mahallelerini birbirine bağlayan...

banner491
Kangrene dönüşen trafik sorununa neşter
banner567

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediyesi, kent içi trafiği rahatlatmak için kamulaştırdığı binaların yıkımına başladı.

Trafik yönünden ilçenin en sıkıntılı bölgesi olan Saha, Cumhuriyet ve Hoca Şerif mahallelerini birbirine bağlayan caddede, yol genişletme çalışmalarına start verildi. Bu kapsamda kamulaştırılan binalardan ilki, Birecik Belediyesi ekiplerince iş makineleri ile yıkıldı.

“Halkımıza verdiğimiz sözleri tutuyoruz”

Yıkımın gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, Birecik halkına seçimlerden önce verdikleri sözleri tek tek yerine getirdiklerini söyledi. Saha, Cumhuriyet ve Hoca Şerif mahallelerinin bağlantı yolu olan bu caddenin, trafik yönünden ilçenin en sıkıntılı bölgelerinden biri olduğunu ifade eden Pınarbaşı, “Seçimlerden önce bir söz vermiştik. ‘Kangrene dönüşen bu yolu açacağız, trafiği rahatlatacağız’ demiştik. Belediye imkanları kısıtlı olmasına rağmen kamulaştırma işlemlerine başladık ve ilk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bugün, seçim öncesi verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yolun genişlemesiyle bölgede trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağını belirten Pınarbaşı, “Bu yıkımların devamı gelecek. Yoldan arta kalan bölümde ise halkın faydalanabileceği bir park alanı oluşturulacak” şeklinde konuştu.

Her mahalleye semt sahası

Her mahalleye bir semt sahası kazandırmak için de çalışma başlattıklarının altını çizen Pınarbaşı, “Bu da özellikle gençlerimiz için önemli bir proje. Her mahalleye kazandırılacak semt sahaları, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayacak” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590