banner464

Siverek Devlet Hastanesinde Doktora Darp İddiası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SES Temsilciliği ile Sağlık Sen Siverek Temsilciği basın açıklaması yaptı doktorlar iş bıraktı.Siverek Devlet Hastanesi genel cerrahi servisinde uzman doktor olarak görev yapan Uz. Dr. Mehmet Oduncu bir hasta...

Siverek Devlet Hastanesinde Doktora Darp İddiası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SES Temsilciliği ile Sağlık Sen Siverek Temsilciği basın açıklaması yaptı doktorlar iş bıraktı.Siverek Devlet Hastanesi genel cerrahi servisinde uzman doktor olarak görev yapan Uz. Dr. Mehmet Oduncu bir hasta...

03 Aralık 2014 Çarşamba 17:28
127 Okunma
Siverek Devlet Hastanesinde Doktora Darp İddiası
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SES Temsilciliği ile Sağlık Sen Siverek Temsilciği basın açıklaması yaptı doktorlar iş bıraktı.

Siverek Devlet Hastanesi genel cerrahi servisinde uzman doktor olarak görev yapan Uz. Dr. Mehmet Oduncu bir hasta yakını tarafından darp edildiği iddiasıyla Siverek Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ile Sağlık Sen Siverek Temsilciği 200 yataklı Devlet Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanları iş bıraktı sendika üyeleri bahçesinde basın açıklaması yaptı.

Edinilen bilgilere göre öğle mesaisi bitimine yakın hastasını muayene edilmemesi yüzünden uzman doktorla önce sözlü tartışan H.K. İsimli hasta yakını, tartışmanın ardından doktoru darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınırken darp olayının ardından doktorlar işi bıraktı hastalar muayene olmadan hastaneden ayrılmak zorunda kaldı.

SES Temsilciliği ve Sağlık Sen Siverek Devlet Hastahanesi önünde ortaklaşa basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını yapan Serdar Hanpolat, “Sağlık hizmeti sunan değerli mesai arkadaşlarımız ve saygıdeğer halkımız; bu gün yine ilçemizde sağlık personeli bir arkadaşımız şiddete maruz kalmış ve darp edilmiştir. Genel cerrahi polikliniğinde hasta muayene eden Uz. Dr. Mehmet Oduncu arkadaşımız, saat 12.15 öğle yemeği saatinde olmasına hastalar mağdur olmasın diye muayenesine devam etmiş, buna rağmen bir hasta yakınının saldırısına maruz kalmıştır. Darp sonucu doktor arkadaşımızın yüzünde kesikler ve şişmeler oluşmuştur. Bu olayla ilgili adli süreç başlatılmış olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bu olay nedeni ile bu saldırıya karşı tepki göstermek amacıyla hastanemizde acil hizmetleri dışında polikliniklerde hizmet verilmeyecektir. Vatandaşların bunu anlayışla karşılamasını bekliyoruz. Zorunlu hizmeti bittiği halde Siverek halkına özveriyle hizmet vermeye devam eden ve bu saldırıya maruz kalan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor.

Bir daha böylesi üzücü bir olaya maruz kalmamasını ümit ediyoruz. Sağlık hizmeti veren her kademeden sağlık emekçileri (hekiminden, hemşireye, temizlik görevlisinden, bilgi işlem görevlisine) yaptıkları işin niteliği itibari ile kutsal bir mesleği, severek ve isteyerek icra ediyorlar. Sağlık çalışanlarının fedakârca gece-gündüz demeden her türlü şartta vatandaşlara sağlık hizmeti vermektedirler. Yapılan bu hizmetler karşılıklı hoşgörü, sevgi ve saygı çerçevesinde olmalıdır. Bizler sağlık hizmetinin kutsal olduğuna inanıyoruz. Halkımızdan da bu kutsal hizmeti sunan sağlık personellerine daha duyarlı davranmasını talep ediyoruz. Vuku bulan bu hadiseyi kınıyoruz. Konu ile ilgili başlatılan adli sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Basın açıklamasın ardından sendika üyeleri iki dakikalık alkışlı protesto yaptılar. Ardından sessizce dağıldılar.

Yorumlar