Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlama etkinlikleri kapsamında “Genç ve Yıldızlar Floor Curling Tunuvası” yapılarak başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.

Turnuvada başarılı olan öğrencilerin ödülleri Kaymakam Merve Gülsüm Kütük tarafından verildi. Ödül törenine katılan Kaymakam Merve Gülsüm Kütük, Floor curling sporu ve turnuva hakkında bilgi aldı. Kaymakam Kütük, turnuvaya katılan öğrencilerle sohbet ederek başarılarından dolayı tebrik etti, tüm katılan takımlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Turnuva sonrası Floor corling sporu ve turnuva hakkında bilgiler veren Sarıveliler ilçe Gençlik ve Spor müdürü Murat Yurdadön, ‘’Floor curling salonda düz bir zemin üzerinde kendisine has bir branda (şilt) üzerinde oynanan bir spor dalı, spor branşıdır.

Sarıveliler ilçe Spor müdür vekilliğine başladığımda Taşeli bölgesi ilçelerimizde bu branşta hiçbir eğitim olmadığını gördüm. Federasyon Başkanımız Sayın Kenan Şebin, Atletizm Milli Takımından bir üst devrem ve samimi bir büyüğüm olduğu için spor ortamlarında bizi bu branşa yönlendirmişti. İl Müdürümüz Sayın Ali Osman Bebek beyin de destekleri ile ilçeye gelirken bir adet Floor Curling takımı getirdikten sonra ilçe spor salonumuzda okullarımıza tanıtımını yaptık.  Daha sonra Göktepe YİBO okulumuzda yapılan antrenmanlar sonucunda okul müdürümüz ve beden eğitimi öğretmenimizin yoğun emekleri sonunda küçükler miks (karma) takımımız Okullar Türkiye Şampiyonu oldu. Bu gün ise Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebeti ile ilçemizde düzenlediğimiz floor curling etkinliğinde okullarımızın yoğun katılımı ile Göktepe YİBO, 80.yıl orta okulu, İmam Hatip lisesi ve orta okulu, ÇPL gibi birçok okulumuzdan sporcu kardeşlerimiz kategorilerinde orta okul ve lise kategorileri ayrı ayrı olmak üzere erkekler takım, bayanlar takım, miks kategorilerinde toplamda 10 Altın, 10 gümüş madalya, 20 bronz madalya olmak üzere toplamda 40 madalya sahiplerini bulmuştur. Tabiki en büyük destekçimiz Kaymakamımız sayın Merve Gülsüm Kütük hanımefendi maçları baştan sona izleyerek ve hatta sporcularımıza destek ve motivasyon amaçlı salonda bulunmuştur. Ayrıca kendisi de floor curling oynamış, maçlar sonunda başarılı olan sporcularımızın madalyalarını bizzat kendisi takdim etmiştir. Nüfus olarak küçük ve arazi şartları bakımından zorlu bir coğrafyada farklı bir spor dalına olan ilgi bizi mutlu etti. Hedefimiz Mili Takımlarımıza sporcular yetiştirerek, uluslararsı turnuvalarda Ülkemizi temsil etmelerini sağlamak ’’dedi.