İlçede öğrenim gören 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak "Sarıveliler Eğitim ve Rehberlik" (SER) projesi kapsamında gerçekleştirilen bu gezi, gençlerimize tarih bilincini aşılamak ve milli değerlerimizi yerinde öğrenmelerini sağlamak amacı taşıyor.
Dört kafile halinde düzenlenen geziye, toplam 200 öğrenci ve öğretmen katıldı. İlçe Müftüsü Hakan Aksan’ın yaptığı duanın ardından gezi için yola çıkıldı. Çanakkale’nin destan yazılan topraklarını ziyaret edecek olan öğrenciler, tarihe tanıklık etme fırsatı bulacaklar.
Sariveliler Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bu anlamlı gezinin hayata geçmesinde büyük emek harcayan ve desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Merve Gülsüm Kütük'e ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ali Yılmaz'a teşekkürü bir borç biliriz. Onların sayesinde öğrencilerimiz, Çanakkale ruhunu derinden hissedecek ve milli şuur kazanacaklar.
Öğrenciler, gezi boyunca rehberler eşliğinde Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlikleri ve anıtları ziyaret ederek, Çanakkale Zaferi’nin önemini yerinde öğrenme fırsatı bulacaklar. Bu tür etkinliklerin, öğrencilerimizin eğitimine ve kişisel gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğine inanıyor, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." denildi.