Şair Şaşma’ya son bir hafta içerisinde beş ayrı yarışmadan beş ayrı birincilik ödülü verildi. 
Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı anısına tertip edilen Bolu temalı şiir yarışmasında Şair Şaşma’nın eseri birincilikle taçlandırıldı.  
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, PTT Çalışanları Dayanışma Derneği işbirliği ile  Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile tertip edilen, 20.09.2012 tarihinde Tunceli ili Ovacık İlçesinde, hain terör örgütü PKK militanlarının saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun adına mektup yazma  yarışmasında İbrahim Şaşma birincilik ödülüne layık görüldü. 
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneği (Kırkseder) ve Rumeli Kadın Platformu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve Önadım Medya sponsorluğunda Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına düzenlenen Uluslararası Şiir ve Öykü Yarışmasında da Karamanlı şairimiz hem öykü dalında hem de şiir dalında birincilik ödülüne layık görüldü.
Şair İbrahim Şaşma geçtiğimiz hafta da Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı anısına tertip edilen Dizelerde Türkiye Cumhuriyetinin Yüzü temalı şiir yarışmasında da birçok şiir arasından sıyrılarak birincilik ödülünü almaya hak kazanmıştı.  
Elde etmiş olduğu bu başarılarla ilimizin göğsünü kabartan Şair Şaşma basın kuruluşumuza yapmış olduğu açıklamada beş ayrı yarışmadan da birincilikle dönmenin kendisini haliyle onurlandırdığını, Türk Edebiyatına nitelikli eserler bırakmak ve şehrimizin etkin tanıtımı adına artan bir ivmeyle şaşmadan yoluna devam edeceğini ifade etti.