YSK'nın Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 31'inci maddesi kapsamında aldığı karara göre, oy verme gününden önceki son 24 saatte (31 Mart Pazar günü oy verme saatine kadar) herhangi bir partinin ya da adayın siyasi reklamı yayınlanamayacak.

Bu süre zarfında televizyon, radyo ve diğer yayın organları tarafından siyasi reklam, seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yayın yasağı kapsamında sayılacak.

YSK'nın kararlarına uygun olarak, seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetleri ise yarın saat 18.00'e kadar yayınlanabilecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) de bu konuda uyarıda bulunarak, "YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanmasının yasak olduğu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, yarın saat 18.00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabilecekleri" konusunda bilgilendirmede bulundu.