Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek Düzenlendi Foto Galeri: Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek Düzenlendi
Kur’ân-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan program Vali Tuncay Akkoyun’un konuşması ile devam etti.

15 Temmuz'un ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan Vali Akkoyun, “Yüzyıllardır bu topraklarda bağımsızlığı için, hürriyeti için, ezanı için, bayrağını için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi de bağımsızlığına, hürriyetine, istiklaline, istikbaline sahip çıkmıştır.” dedi.

Vali Tuncay Akkoyun konuşmasının devamında “15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımıza çağrısıyla birlikte, vatandaşlarımız topyekûn meydanlara, caddelere inerek bu direnişi kahramanca göstermiştir. 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız "Halkın gücünün üstünde bir güç, ben tanımadım bugüne kadar" diyerek aziz milletimizi meydanlara, sokaklara çağırmıştır. Ve o saatten sonra da aziz milletimiz kahramanca, cesaretle hainlere karşı koymuş ve sadakatin ihanete, mertliğin namertliğe, zaferi olarak da tarihe not düşürmüştür.” diye konuştu.

Konuşmasını şehit ailelerimizin ve gazilerimizin devlete emanet olduğunun altını çizerek bitiren Vali Akkoyun, “Şehit ailelerimiz, gazilerimiz bizlere emanettir. Devletimize emanettir. Şehit ailelerimiz bizleri bir evladı olarak kabul etsinler. Bizler aziz vatan toprağında en önemli, en şerefli görevin şehit ailelerimize ve gazilerimize hizmet etmek olduğunu düşünüyoruz. İnşallah layıkıyla hizmet etmek, şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve gazi ailelerimizin dualarını almak hepimize nasip olur.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Vali Tuncay Akkoyun ve eşi Canan Akkoyun şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile bir süre sohbet etti.

Programa Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Osman Yılmaz, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ve kurum müdürleri de katıldı.