AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser “İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında hasta, yaşlı ve engellileri ziyaret eden nüfus memurları, parmak izinden fotoğraf çekimine ve evraklara kadar tüm işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan yeni kimlik kartları, basımın ardından vatandaşlarımızın evlerine gönderiliyor. Bu kapsamda Karaman’da 268 hasta, yaşlı ve engelli Karamanlı hemşerimizin evine gidilerek işlemleri tamamlanmıştır. Böylelikle vatandaşlarımız evlerinde rahat bir şekilde, resmi kurumlara gitmek zorunda kalmadan işlemlerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadılar.“ dediler.

Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser ayrıca “Karaman’da vatandaşların hizmet aldıkları resmi kurumları günün şartlarına uygun olarak yenilemek için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyleyerek bu kapsamda Karaman Merkez ile, Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir ve Sarıveliler ilçelerimizde Nüfus Müdürlüklerimiz tamamen yenilenmiştir.

Karaman Merkez Nüfus Müdürlüğümüz için 722.372,88 TL, Ayrancı Nüfus Müdürlüğümüz için 118.616,00 TL, Başyayla Nüfus Müdürlüğümüz için 46.995,00 TL, Ermenek Nüfus Müdürlüğümüz için 110.000,00 TL, Sarıveliler Nüfus Müdürlüğümüz için 69.746,00 TL olmak üzere toplam 1.067.729,88 TL harcanmıştır. Ayrıca; Kâzımkarabekir Nüfus Müdürlüğümüzün 66.000,00 TL tutarındaki masrafı hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanmıştır. Kendilerine teşekkür ederiz. Yapılan bu çalışmalar ile Karamanlı hemşerilerimiz modern kurumlarda en güzel hizmeti alabilmektedirler. 

Karaman ve ilçelerimizde hayata geçirilen ‘Konsept Nüfus Müdürlüğü’ projeleri ile nüfus müdürlüklerinin fiziki ve teknik kapasitesi arttırılmış oldu. Sağlanan teknoloji desteği ile birlikte hizmet süreleri kısaldı, yoğunluk azaldı. Hayatımızın her anında önemli rol oynayan nüfus müdürlüklerinin standartları yükseltilerek çağın gereklerine uygun yeni konseptine kavuştu. Daha ilerici, daha çağdaş, sürdürebilirliğe hizmet eden, kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni çalışma alanlarında sunulan vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile geleneksel bürokrasi anlayışı çok gerilerde kaldı.  Karaman ve ilçelerimizde Nüfus Müdürlüklerinde çalışan yönetici ve personellerimize çalışmaları için teşekkür ederiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Karaman’ın ve Karamanlıların her alanda en iyi hizmeti alabilmeleri için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yukarıda ifade ettiğimiz hizmetleri Karaman’a kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımızı sunarız.

AK Parti olarak 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Karaman için çalışmaya, üretmeye ve hizmet etmeye devam edeceğiz. “ dediler.