Eser Karaman’da seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürürken “İşçiye var bize yok mu” diyen memurları rahatlattı.

Eser, "Cumhurbaşkanımız yapacağım dediği her şeyi yaptı. Bundan sonrada yapacaktır. Buna muhalefet bile inanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Bugünkü açıklamasında da "Memurlarımız müsterih olsunlar, onların haklarını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur" dedi. Dolayısı ile memurlarımıza da müjdeli haber gelecek.” İfadelerini kullandı.

Kamu işçisine yüzde 45 zam yapıldığını söyleyen Eser, en düşük kamu işçisinin maaşının 15 bin liraya çıkarıldığını duyurdu. Öte yandan iş primi ödemesi bulunmayan işçilere de yüzde 4-6 arasında prim ödemesi uygulamasının da geleceğini vurgulayan Eser, bununla da kalınmayıp gazi, terör mağduru ve şehit mağduru işçilerin çıplak ücretlerine yüzde 10'luk ilave zam yapılacağını müjdeledi.

GECE ÇALIŞANLARINA VEFA %70

Eser konuşmasında “Fazla çalışma ücretlerinde yüzde 70'lik artış yapılacak ve ücretlerini yüzde 8 zamlı ödenmesini öngörüyoruz. Giyim ve yemek yardımlarının rakamlarını güncelleyerek ücret zammı oranında artırıyoruz. Ek ödeme, tediye dışı ikramiye gibi başlıklarda da artışlar yapacağız.” ifadelerini kullandı.