14 Mayıs seçimlerine 2 hafta kala son dönemeçte insanlarla birebir temas kurmaya gayret eden siyasetçiler her fırsatı değerlendirerek vatandaşların bulunduğu hemen her yeri ziyaret ederek görüşmeler sağlıyorlar.

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser de o siyasetçilerden biri. İlçelerden köylere, çarşı esnafından sanayiye kadar her alanda saha çalışması yapıyor. Bu kapsamda özellikle hafta sonları piknik alanlarını ziyaret eden Eser vatandaşlarla birebir sohbet ediyor. Bu hafta sonu Çamlık ve Türk Dünyası mesire alanlarını gezen Milletvekili Selman Oğuzhan Eser açık havada dinlenmeye gelen piknikçilerle bir araya geldi.

“Huzurlu bir toplum hepimizin, tüm siyasetçilerin hedefi” diyen Eser binlerce yıllık birikimlerimizle geçmişten bugüne taşıdığımız değerlerimizle birlikte bugünün insanına huzur sağlayacak uygulamalara çabalıyoruz. Hayalimiz milli değerlerimizle yoğrulmuş huzurlu bir toplum” dedi. 

Piknik alanında kendisini takip eden gazetecilere konuşan Eser şu ifadeleri kullandı:

“Değerlerimiz, toplumsal uyum, huzurlu yaşam ve güvenli gelecek gibi unsurları destekleyen varlığımızın yegâne teminatı. Bizler, büyük bir medeniyetin mirasçısı olan büyük bir millet olarak tarih boyunca oluşturduğumuz ve bugünde üretmeye devam ettiğimiz değerleri gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Örneğin Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet, insanımızın refahı, huzuru ve mutluluğu için içselleştirdiğimiz en temel değerlerdir. Bu bakış açısı ile, her bireyin, diğerlerine saygılı insanlık bilinci ile en sağlam bağlarla güçlendirdiğimiz vatandaşlık bilincini önemsiyoruz.

Öte yandan devlet, vatandaşlarımızın bağımsız bir şekilde hayatını sürdürmesini ve ortak dayanışma için gerekli örgütlenmeyi ifade eden temel bir diğer değerimizdir. Adalet, insan onuru ve özgürlük, aile ve dayanışma gibi değerlerimiz, tüm bu çatının sağlam bir şekilde ayakta durmasını sağlamaktadır. Gelecekte de bu değerleri toplumumuz için güçlendirmeye devam edeceğiz.

Değerlerimiz dendiğinde unutmayacağımız diğer bir kavram da ailedir. Aile, milletimizin temel taşı olma özelliğine sahip ve her dönem varlığını koruyan önemli bir kurum. Hepimizin en kıymetlisi en kutsalı. Aile, insanlarımıza güçlü bir kimlik bilinci vererek ortak kader anlayışını güçlendiren önemli bir unsur. Değerlerimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması sadece bizim için değil, tüm insanlık için çabayı hak eden içi dopdolu bir olgudur.”