Şenok, yaptığı açıklamada, “Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi Arkeoloji Anabilim Dalında Anadolu uygarlıklarıyla ilgili olan çalışmalar devam ediyor. Karaman bölgesinde şu an resmi 87 sit alanı var. Taşkale bölgesinde yaptığımız yüzeysel araştırma bu sayının yüzlerce olduğunu gösteriyor. Şu an Ermenek, Pınarbaşı ve Canhasa kazıları olmak üzere 3 bölgede kazı çalışmaları başlamış durumda.

İstanbul sanayisinin Karaman’a taşınması ile birlikte 2 projemizle kültür, turizm ve tarih kenti Karaman gerçek kimliğine kavuşacak. Karaman’ın tamamını içine alan bir turizm bölgesi planlamasına başlayacağız. Değerli Karaman tarihinde hiç görmediği bir ilgiye hazır olsun. Tüm dünyadan misafirleri ağırlamak için gün sayıyoruz. Akabinde sit alanları etrafında misafirhaneler, oteller ve dinlenme tesislerinin bin bir farklı türü projelenecek bölge haklına, şehre büyük katkısı olacak.

Kale civarı kentsel dönüşüm ile (eski Hisar Mahallesi Karaman evleri butik otelleri) tıpkı Antalya Kalesi gibi… Gödet Saklı Cennet dere boyu bungalow otelleri, doğa sporları merkezi tıpkı Antalya Olimpos gibi... Ermenek sahil projesi, tıpkı Bodrum Turgutreis gibi, Salda gölü gibi... Fisandun su sporları merkezi ve sosyal tesisleri... Karadağ termal bölgesi kaplıcalar ve ekstrem sporlar ve motor sporları merkezi... Taşkale prehistorik yerleşim bölgesi Göbekli tepe Çatalhöyük gibi... Ayrancı  yeraltı şehirleri tıpkı Ürgüp, Göreme, Kapadokya gibi... Karaman halkına hayırlı olsun. Projelerimi anlatmaya devam edeceğim” dedi.