Sertçelik, program sonrası şu açıklamayı yaptı:
“Kolaylaştırıcılığını Ethem Büyükköse’nin yaptığı “Sorgu” programının çekimlerine katıldık. Genç ağırlıklı yoğun katılım oldu. Gençler merakla sordu, biz içtenlikle yanıtlamaya çalıştık. Gençlerle birlikte olmaktan, onların Karaman’a ve sorunlarına bu kadar ilgili olmasından mutluluk duyduk; geleceğe karşı umudumuz daha da arttı. Program 25 Mart Pazartesi günü YouTube Sorgu70 kanalında yayımlanacak. Karaman halkının ilgiyle izleyeceğinden eminiz.
Sorgu programına daha önce adaylardan biri katılmıştı. Karaman halkının beklentisi, bizim de katılımımızdan sonra, asıl katılması gereken mevcut belediye başkanı diğer adayın da Sorgu’ya katılması.
Ayrıca, buradan bütün belediye başkan adaylarına çağrıda bulunuyorum. Karaman’ın geleceğine yön vermeye aday olanlara sesleniyorum. Herhangi bir kanalda, Karaman basınının tümünün katılacağı ve istediği adaya istediği soruyu sorabileceği bir programda, tüm adayların Karaman için ne yapacaklarını Karaman halkına anlatmasını teklif ediyorum. Hodri meydan!”