banner464

Bem-bir-sen Sivas Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulu

Memur-Sen Konfederasyonu’na üye Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Sivas Şube Başkanlığı’nda 5’inci olağan genel kurulu başladı.Bem-Bir-Sen Sivas Şube Başkanlığı 5’inci olağan genel kurul Fidan...

Bem-bir-sen Sivas Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulu

Memur-Sen Konfederasyonu’na üye Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Sivas Şube Başkanlığı’nda 5’inci olağan genel kurulu başladı.Bem-Bir-Sen Sivas Şube Başkanlığı 5’inci olağan genel kurul Fidan...

02 Kasım 2014 Pazar 17:09
44 Okunma
Bem-bir-sen Sivas Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulu
Memur-Sen Konfederasyonu’na üye Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Sivas Şube Başkanlığı’nda 5’inci olağan genel kurulu başladı.

Bem-Bir-Sen Sivas Şube Başkanlığı 5’inci olağan genel kurul Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze Toplantı Salonu’nda başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurulun açılış konuşmasını yapan Bem-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “ Sendikamız Bem-Bir-Sen göz nurumuz, el emeğimiz, alın terimiz; sendikamız dünümüz, günümüz ve yarınımızın habercisidir. Kamu çalışanları kendi hak ve kazanımlarının elde edilmesinde özelde Bem-Bir-Sen’i genelde Memur-Sen’i en doğru adres olarak görmüştür. Biz demokrasi derken darbecilerle işbirliği yapan, biz her türlü vesayete karşıyız derken paralelcilerle küresek kalkışma planlayan, biz gençlik medeniyle derken gezicilerle çocukları sokaklara iten, biz kardeşlik derken bölgede kaos olsa diyenler, biz emek hak ve adalet derken faiz lobisi ile ülkeye ayar vermeye çalışanlar, Kobani’yi bahane edip ülkeyi savaş alanına çevirenler bir kez daha kaybetmiştir. Kazanan barış ve hakkaniyet temelli yeni bir dünya mücadelesi verenler olmuştur. Bem-Bir-Sen ailesinin fertleri olarak sorumluluğumuz çok büyüktür. Kültür ve medeniyetimizin bizlere aktarılmasında ve yaşatılmasında atalarımız nasıl bir rol üslenmişse bizlerde yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmakla yükümlüyüz” dedi.

Ermenek’te yaşanan maden faciasına değinen Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, “İnşallah gerekli önlemlerin alındığı çalışma şartlarının da iyi duruma getirildiği bir Türkiye hep beraber kuracağız kurmalıyız. Bizim yıllardan beri savunduğumuz bu köle düzenini yıkacağız inşallah bugünleri yaşarken ülkemizde son 12 yıldır gelişmeleri, büyümeyi, dünyada söz sahibi olmayı, dünyanın beşten büyük olduğunu haykırmayı, Türkiye’nin tekrar bir liderle beraber yürümeye başladığı bugünlerde Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Osmanlı’da da son 200 yıl bu mücadeleyle geçti. Oradan bir Türkiye Cumhuriyeti doğdu sonuç olarak son 12 yılda yapmaya çalıştığımız milletimizi eskisi gibi dev olan bu milleti tekrar ayağa kaldırmayı 12 yıl önce ayağa kalkmaya başladı” diye konuştu.

Türkiye’yi seçimlerde yenemeyenler olduğunu söyleyen Uslu, eskisi gibi açık oy kapalı sayım olmadığını için milletin sandıkta yenilmediğini belirtti.

Bem-Bir-Sen’in kuruluşunda da bahseden Uslu, “ Mecliste 550 milletvekilimizde olsa iktidar olamayacağız. Ne yapmamız lazım sivil toplum kuruluşlarında da iktidar olmamız lazım. Bunun için yola çıktık. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak, isteyen kişiler bu ülkede yetki sahibiydi 2006 yılında hep birlikte yerel yönetimlerde yetkiyi aldık. Bu yetkiyi 8 yıldır koruyoruz ve korumaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından faaliyet raporu ve denetim raporları okundu. Dilek ve temennilerin ardından delege üyeleri başkan adayları Mustafa Pakoğlu ve Mehmet Kaynar için oy kullanmaya başladı.

Yorumlar