banner629

Akşener: “Türkiye İsraf Yapıyor”

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Cumhurbaşkanı seçileyim, öyle yasalar çıkartacağım ki rüşvet alanında vereninde eli ateşte yanacak” dedi.

banner491
Akşener: “Türkiye İsraf Yapıyor”
banner567

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karaman’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.

Miting öncesi kısa süreliğine yağan yağmur nedeniyle alanı dolduran vatandaşlar sırıl sıklam ıslandı. 

Karaman'da olmaktan büyük bir heyecan duyduğunu ifade eden Akşener, "Çünkü benim annemin ailesi Karaman'dan Rumeli'ye gönderilmiş bir aile. Yani annem Karamanlı. Bu yüzden heyecanlıyım." dedi.

Akşener yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanı seçildiğim 5 yıl sonra bu ülke gıda da, kendine yetecek ürünü üreten ve ithalatı bitmiş, ihracata başlamış bir Türkiye olacak. Biz beton yapmak yerine fabrika yapanların önünü açacağız” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasında Konya Şeker Fabrikasını öven Akşener, Konya’daki şeker fabrikası gibi bu güzel örnekleri örnek alacağız. Kötülerini kaldıracağız. İyi örnekleri alacağız ve yeniden bu ülkeyi sanayileştireceğiz. Buradan uyarıyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğim günün ertesinde bu şeker fabrikalarını satın alanlar sakın ha elinizi uzatmayın. Derhal onları iptal edeceğim haberiniz olsun. Millet yeniden şeker fabrikaların sahibi olacak” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin kaynakları var diyen Akşener, “Türkiye israf yapıyor. Türkiye hırsızlar tarafından soyuluyor. Türkiye rüşvet bataklığının dibine gelmiş durumda. Yine buradan ilan ediyorum, Cumhurbaşkanı seçileyim öyle yasalar çıkaracağım ki, rüşvet alanında vereninde eli ateşte yanacak” dedi.

Mitingin sonunda İYİ Parti Karaman Milletvekili adaylarını platforma çağırarak seçmene tanıtan Akşener, kadınların verdiği tülbentleri de aldıktan sonra Karaman’dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 19:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590