banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Baştuğ: “745. Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, Türk Dil Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

SİYASET 13.05.2022, 14:32
114
Baştuğ: “745. Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun”
banner762

Baştuğ yayınladığı mesajında: “Bizi birbirimize bağlayan, bize kim olduğumuzu hatırlatan, bizi tanımlayan anlam ve zihniyet dünyamızın temel taşıyıcısı olan Türk dilini yalın, yozlaşmalardan arınmış, yabancı kültürlerin kuşatmasından uzak ve saygın bir dil olarak görmek hepimizin isteği ve özlemidir.

Türk dilinin korunması, Vatanın ve Bayrağın korunması kadar önemlidir.

Millet olarak geçmişten bugüne kadar en kıymetli değerlerimizden biri olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.

Türk dili, milletimizin eşsiz bir hazinesi, yeryüzünün en zengin dilidir.

Ulusal duygu ile dil arasındaki bağ çok güçlüdür. Dilin ulusal ve zengin olması, ulusal duygunun gelişmesinde başlıca bir etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir; yeter ki bu dil, bilinçle işlensin.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'de dediği gibi;

"Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk Milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır."

Duygularımızın, düşüncelerimizin, sevinçlerimizin ve ortak değerlerimizin paylaşılmasında en belirleyici faktörün Türkçemiz olduğunu bir kez daha ifade ederek 745. Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@