banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

CHP İl Teşkilatı Çözüm Önerilerini Vatandaşlarla Paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı, asgari ücreti konusunda vatandaşlarla çözüm önerilerini paylaştı.

SİYASET 25.12.2020, 16:54 25.12.2020, 16:58
97
CHP İl Teşkilatı Çözüm Önerilerini Vatandaşlarla Paylaştı
banner762

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücretin belirlenmesine az bir süre kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Örgütleri Karaman sokaklarımızda vatandaşlarla asgari ücret ve ekonomik çözüm önerilerini paylaştı.

Saha çalışmalarına CHP İl Mustafa Cem Kağnıcı, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, İl ve İlçe yöneticileri ile Gençlik Kolları katıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı; “Karaman’ımızda binlerce vatandaşımızı ilgilendiren, maalesef ana ücret politikasını oluşturan asgari ücretin belirlenmesine sayılı günler kaldı. Karaman İl Örgütleri olarak halkımıza, işçilerimize asgari ücret önerimizi ve sebeplerini anlattık. Ekonomik sorunlar herkes tarafından malum ve ifade edilmekte. Bizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak ekonomik sorunlara çözümüzü vatandaşlarımız ile paylaştık. İşçimiz dertli ve umutla iktidarın açıklayacağı yeni maaşlarını bekliyorlar ancak arzu ettikleri ücretlere ulaşamayacaklarını da biliyorlar. İşverenlerimizde artan maliyetlerden haklı olarak şikayetçiler, Cumhuriyet Halk Partisi asgari ücret 3.100 TL olsun diyor ancak işçi ve işveren üzerinde ki vergi yükünün kaldırılmasını da iktidara öneriyor böylelikle işverenimizde zor durumda kalmayacaktır. Devlet halkına babalık yapmak zorundadır. Bizler milletimizin isteklerini seslendirmeye, sorunlara çözüm bulmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@