banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

İnce: “Bu iktidardan da Bu Muhalefetten de Kurtulmak Lazım”

Karaman gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “20 yıllık bu iktidar 20 sene önce enflasyonu yüzde 29’dan aldı, bugün 79’a çıkardı. Doları alışı 1,6’ydı 18’e çıkardı” dedi.

SİYASET 29.07.2022, 17:48 29.07.2022, 17:50
795
İnce: “Bu iktidardan da Bu Muhalefetten de Kurtulmak Lazım”
banner762

Öncesinde Konya’ya giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce daha sonrasında Karaman’a geldi. Burada partisinin il başkanlığı binasına ziyarette bulunan İnce, il teşkilatı ile bir araya geldi.

Parti ziyaretinin ardından İsmet Paşa Caddesi’nde vatandaşlarla görüşen İnce, sorun ve taleplerini dinledi. Daha sonrasında Aktteke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına geçen İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak konuştu.

İnce, burada yaptığı açıklamasında: “20 yıllık bu iktidar 20 sene önce enflasyonu yüzde 29’dan aldı, bugün 79’a çıkardı. Doları alışı 1,6’ydı doları 18’e çıkardı. Mazot 1 liraydı 25 lira oldu. Dış borcumuz 125 milyar dolardı 450 milyar dolar oldu. İşsizlik arttı, yoksulluk arttı, yolsuzluk arttı 20 yılın sonunda geldiğimiz nokta bu, artık bu iktidardan kurtulmak lazım. Fakat muhalefet diyor ki ‘biz varız’ Türkiye’yi kamplaştırdılar millet ittifakı cumhur ittifakı diye. Bende diyorum ki bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtulmak lazım. Niye kurtulmak lazım bu ikisinden de muhalefet 20 yıllık iktidarın karşısında Libya Teskeresinde anlaşamıyorsunuz, Ergenekon Davalarında anlaşamıyorsunuz, İstanbul Sözleşmesinde anlaşamıyorsunuz, dokunulmazlıkların kaldırılmasında anlaşamıyorsunuz nerede anlaşacaksınız siz? Türkiye’nin en önemli konularında anlaşamıyorsunuz. Dolayısıyla bu ikisinden de kurtulmak lazım. Bana diyorlar ki sen bir kere aday oldun kaybettin bırak siyaseti. Kılıçdaroğlu 10 kez kaybetti ona bırak demiyorsunuz. Meral Akşener’in 5’inci partisi ona bırak demiyorsunuz, Temel Karamollaoğlu yüzde 1 bile almadı ona bırak demiyorsunuz. Mansur Yavaş üçüncüye kazandı hiç kimseye bırak demiyorsunuz bana gelince bırak diyorsunuz. 10 kere kaybedenler bıraksın. Kazanmak için ne yapmak lazım 51 almak lazım değil mi? Yüzde 2’yi mi 51’e yaklaştırmak kolay, 7 buçuğumu 51’e yaklaştırmak kolay, 22’yi mi kolay, 31’i mi kolay. Temel Karamollaoğlu yüzde 1’in altında aldı. O meydana gezecek Sayın Akşener yüzde 7 buçuk aldı o meydanda gezecek, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 22 aldı o meydanda gezecek. Yüzde 31 almış bu adam Muharrem İnce çekil kenara diyorlar. Öyle yağma yok, 31 51’e daha kolay ulaşır gelsinler beni desteklesinler. Ben hazırım ama geçen sefer acemiliğime denk geldi bu sefer hemen kabul etmem şartlarım var. Millet ittifakının adayı yapacaklarsa benim şartlarım var. Bir kere bana oy verecekler iki meydanlara kendi afişlerini asmayacaklar. Cumhurbaşkanlığı adayının afişini asacaklar. Geçen sefer kendi afişlerini astırıyorlardı. Üç hazineden aldıkları paraları harcayacaklar cepte tutmayacaklar. Seçim gecesi sandıklara sahip çıkacaklar 12 bin sandığı ortalığa bırakıp gözlemci koymayıp sonra Muharrem İnce seçim gecesi neredeydin diye soru soruyor bana troller. Sandıkları ben mi kururum parti mi korur. 12 bin sandığa gözlemci koymayacaklar saat 9.30’da sistemleri çökecek sonra bana hesap soracaklar. Ben bu ülkeyi yüzde 65 ile seçim kazandırırım ama arkamda duracaklar. Öyle ortaya aday diye salıp paraları kasada tutup sandıkları korumayıp öyle değil. Zaten aday yaparken de üçüncü olsun bıraksın siyaseti diye yaptılar kazansın diye değil. Bu Erdoğan’dan kurtulmamız lazım ama Erdoğan’dan kurtulsan bu muhalefetten de kurtulmamız lazım. Sloganımız belli ne cumhur ne millet tek yol memleket” dedi.

İnce açıklamalarının ardından Mersin’e gitmek üzere Karaman’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@