banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Kağnıcı: “Milyonlarca Gencimizin Umutlarını Çalmayı Bırakın Artık

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, KPSS sınavında yaşananlarla ilgili olarak yazılı basın açıklamasında bulundu.

SİYASET 04.08.2022, 14:10
214
Kağnıcı: “Milyonlarca Gencimizin Umutlarını Çalmayı Bırakın Artık
banner762

31 Temmuz Pazar günü yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili olarak yazılı basın açıklamasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, iktidara yüklendi.

Kağnıcı, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“KPSS geçen Pazar günü iki oturumda gerçekleştirildi. Sınavın ardından KPSS cevap anahtarı, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanırken sosyal medyada dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Sosyal medya kullanıcıları, öğrenciler ve sendikacılar soruların daha önce özel bir kurumun YouTube sayfasından paylaşıldığını, hatta WhatsApp gruplarından dağıtıldığını iddia etti.

KPSS’deki pek çok sorunun, Yediiklim Yayınevi'nin kitabıyla birebir aynı olduğunu ortaya çıktı. 2009, 2010 ve 2015'e kadar çeşitli usulsüzlükler olmuştu; ama bu kadar usulsüzlük hiç olmamıştı. Biz, bu konunun açığa kavuşturulmasını istiyoruz. ÖSYM, 432 çalışanının görev yerini 1 ay önce neden değiştirdi? Yediiklim Yayınevi'nden çıkan 20 soruyla ÖSYM'nin yaptığı sınavda çıkan 20 soru bire bir aynı.

20 yıllık AKP iktidarında hangi sınav şaibesiz, hangi mülakat adaletli, hangi atama liyakate dayanıyor ki 2022 KPSS sınavı doğru yapılsın. İş bekleyen, yıllarca hazırlanan milyonlarca gencimizin, hemşerilerimizin umutlarını çalmayı bırakın artık. ÖSYM başkanını görevden alsanız ne fark edecek tek adam rejiminin sonuçlarını yaşıyoruz maalesef. Gençlerimize sesleniyorum hiç meraklanmasınlar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bazı kurumlar hariç işe alımlarda mülakatı kaldıracağız. Yazılı sınavlarda adaleti biz sağlayacağız. Ülkeye yeniden liyakati getireceğiz. Gençlerimizin demokrat amcası Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu söz veriyor, tüm kadrolarımızla söz veriyoruz hiçbir gencimizin gelecek kaygısı kalmayacak. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 16 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@