banner464

KARAMAN CHP'DEN MHP'YE ŞİKAYET

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman il Başkanlığı yasalara uymadığı gerekçesi ile MHP bilbordlarını şikayet ederek kaldırılmasını talep etti.

KARAMAN CHP'DEN MHP'YE ŞİKAYET

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman il Başkanlığı yasalara uymadığı gerekçesi ile MHP bilbordlarını şikayet ederek kaldırılmasını talep etti.

18 Nisan 2015 Cumartesi 15:14
1307 Okunma
KARAMAN CHP'DEN MHP'YE ŞİKAYET
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere seçimlerde uygulanacak propaganda esasları, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'da düzenlenmiş olup, Yüksek Seçim Kurulu da 23.02.2015 tarih ve 236 sayılı kararı ile seçimin başlangıç tarihinden bitimine kadar uyulması gereken usul ve esasları belirlemiştir.
Buna göre “seçimin başlangıç tarihi olan 10 Mart 2015 gününden başlamak kaydıyla oy verme gününden önceki otuzuncu gün olan 8 Mayıs 2015 Cuma gününden önce siyasi partilerin, belediyelerce doğrudan kullanılan veya belediyelerin izni ile özel kişi ve kuruluşlar tarafından kurulan veya belediyelere ait olup da özel kişi ve kuruluşlara kiraya verilen sabit ilan ve reklam yerlerini kullanmaları yasaklanmıştır.
İlimiz Merkez İlçe’deki Karaman Belediyesi’ne ait sabit ilan ve reklam yerlerinin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Milletvekili Adayı tarafından parti adı ve amblemi ile kullanıldığı Partimizce tespit edilmiş olup; durum, şikâyet yolu ile yetkili merci Karaman Valiliği’ne intikal ettirilmiş ve sözkonusu ilanlar, 16.04.2015 günü görevli makamlarca parti adı ve amblemi kaldırılmak sureti ile yasaya ve YSK kararlarına uygun hale getirilmiştir.
7 Haziran seçimlerine giderken, demokratik hayatın vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerin, yasalarla ve YSK kararları ile çerçevesi çizilen propaganda serbestisine uymak konusunda, azami hassasiyeti göstermeye devam edecekleri inancıyla kamuoyumuzun bilgisine saygı ile duyurulur" denildi.

Son Güncelleme: 19.04.2015 01:09
Yorumlar