banner464

Karaman Ülkü Ocakları Başbuğlarını Anıyor

Vefatının 16. ölüm yıl dönümünde Başbuğları Alparslan Türkeş'i unutmadılar

Karaman Ülkü Ocakları Başbuğlarını Anıyor

Vefatının 16. ölüm yıl dönümünde Başbuğları Alparslan Türkeş'i unutmadılar

04 Nisan 2013 Perşembe 07:58
824 Okunma
Karaman Ülkü Ocakları Başbuğlarını Anıyor
Karaman Ülkü Ocakları Başkanı Burhan Eren Abay Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 16. ölüm yıl dönümü münasebeti ile ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Abay yapmış olduğu açıklamada; ''Türk Dünyası’nın lideri Ülkücü Hareket’in kurucusu Türk milliyetçiliğinin efsane ismi cennetmekân Başbuğumuz Alpaslan Türkeş 4 Nisan 1997’de Hakk’a yürümüştü Vefatı akabinde geçen 15 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde fikirleri mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir

Başbuğumuz Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır.

Hayatının her kademesinde, ülkesine ve milletine hizmet etmiş, yetiştirdiği yüz binlerce genci, bu kutsal mücadelenin saflarına, aşk ile iştirak ettirmiştir.

Türk-İslâm ülküsünü ve Türk milliyetçiliğini, sadece vicdan ve fikir boyutunda savunulan değerler olmaktan çıkartmıştır. Onların ülke ve dünya gündeminde icra imkânına zemin oluşturmuş, bu kutlu fikirleri siyasi ve sosyal zeminde geniş bir vizyonla temsil etmiştir.

Gelecek seçimlerin kaygısından öte bir ufukla gelecek nesillerin inşa sancısını çekmiş, aldığı nefeste, attığı adımda bunun azminde ve idealinde olmuştur. Cenabı Allah’ın rızası yolunda, 80 yıllık bir ömrü Türk-İslam davasına vakfederek “Bir Türk milliyetçisi nasıl olmalıdır?”ın cevabını, tarihin altın sayfalarına işlemiştir.

Gözlerden dökülen yaşlar, dillerden dökülen ayetler, hüzün dolu yürekler, sevda yüklü gönüller, “Başbuğlar ölmez!” haykırışlarında yağan korkunç tipi; milyonların ‘aşk’ fotoğrafıdır. Bu kara sevdanın, toprakla örtülmeyeceğinin; bu irfan havzasının umutsuzlukla bütünleşemeyeceğinin ispatıdır.

4 Nisan 1997 unutulmayacağı gibi 8 Nisan 1997 de unutulmayacaktır. Hafızasında bu iki hatıraya dair hiçbir somut görüntü olmayan gençler dahi, o anı yaşamış ve orada bulunmuş gibi ellerini semadan, gözlerini Türk milliyetçiliği ufkundan bir an olsun çevirmemiştir.

Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’e, vefatının 15. yılı vesilesiyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; Türk-İslam alemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.''dedi.

Ayrıca Karaman Ülkü Ocakları 4-5 Nisan tarihlerinde Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinde resim sergisi ve 6 Nisan da Alparslan Türkeş İn hayatını konu alan bir tiyatro
gösterisi etkinliği yapacaktır.


Son Güncelleme: 04.04.2013 09:59
Yorumlar