banner464

Karaman’ı il yaptık şimdi de marka kent yapacağız

Pınarbaşı,’’ Karaman benim sevdamdır, Bu şehre hizmet etmek boynumun borcudur''

Karaman’ı il yaptık şimdi de marka kent yapacağız

Pınarbaşı,’’ Karaman benim sevdamdır, Bu şehre hizmet etmek boynumun borcudur''

20 Mart 2014 Perşembe 22:04
934 Okunma
Karaman’ı il yaptık şimdi de marka kent yapacağız
MHP Karaman Belediye Başkan Adayı Ali Pınarbaşı, Karaman’ı marka kent yapacaklarını söyledi. 1987 yılında yapılan milletvekilleri seçimlerinde Turgut Özal’ın ‘Verin Ali’yi alın Valiyi’ sözü üzerine milletvekili olan, 1989 yılında Karaman’ın il olmasında imzası olan Pınarbaşı, belediye başkanı seçilmesi halinde en önemli hedeflerinin Karaman’a yeni bir kimlik kazandırmak olduğunu belirtti.
Pınarbaşı, yatırımcıların gözdesi bir Karaman’ın da diğer önemli hedefi olduğuna dikkatleri çekerek “Karaman’ı birlikte tasarlayacağız. Keyifle yaşanacak bir kent için, marka kent olmak için tüm imkânları seferber edeceğiz.” dedi.

Karaman’ın her kesimini etkileyen, ekonomik ve  sosyal sıkıntılarına köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturmak için sistemli çalışacaklarına değinen Pınarbaşı “İyi düşünülmüş her projenin doğru adımlarla takipçisi olmaya devam edeceğiz. Karaman bizim evimiz, Karamanlılar ailemiz olacak. Karaman’a el birliği ile kent kimliğini kazandırıp kent hafızasını gelecek kuşaklara bırakma öncelikli hedefimiz olacak.” dedi.

Pınarbaşı,’’ Karaman benim sevdamdır, Bu şehre hizmet etmek boynumun borcudur. Milletvekilliği dönemimde Karaman’ın il olması için gece gündüz durmadan çalıştım. Şükürler olsun başarıya ulaştım. Allah nasip eder sizde teveccüh eder beni Belediye Başkanı seçerseniz Karaman’ı modern ve daha yaşanılır bir kent yapmak için gece gündüz durmadan, bıkmadan usanmadan çalışacağım. Halka hizmet Hakka hizmettir.’’dedi.

3 ayrı başlıkta projeler hayata geçirilecek

Şehircilik projeleri kapsamında ‘Hafif raylı sistem,Marka Kent projesi, yenilenebilir enerji sistemi, katık atıkları değerlendirme projesi, fuar ve kongre merkezi, sağlıklı içme suyu projesi, yeni buğday pazarı ve sebze hali’ gibi çalışmalar olduğunu sözlerine ekleyen Pınarbaşı, sosyal kültürel projeler noktasında da ‘Engelsiz Karaman, Belediye Şehir Tiyatrosu, Karaman tanıtımı yayınları, Türk Dil Bayramı, Yunus Emre ve Hz.Mevlana’yı anma törenleri, Gençlik merkezleri, Üniversite Sosyal Tesisleri Projesi, Modern Yaşam alanları’ çalışmaların hayata geçirileceğine dikkatleri çekti. Pınarbaşı imar projeleri kapsamında da kentsel dönüşüm projesi, sit alanlarının değerlendirilmesi, tarihi evler düzenleme projeleri, OSB çalışanlarına ve dar gelirlilere yönelik konut projeleri , çevre yolu projesi, yeni ticaret merkez  çalışmaların da planları içinde olduğunu söyledi.
Son Güncelleme: 21.03.2014 11:15
Yorumlar