banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Kayserilioğlu: “Yalnız Değilsin Sedef Kabaş”

CHP Kadın Kolları Karaman İl Başkanı Gülsen Kayserilioğlu, gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanması hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

SİYASET 26.02.2022, 14:40
451
Kayserilioğlu: “Yalnız Değilsin Sedef Kabaş”
banner762

CHP Kadın Kolları Karaman İl Başkanı Gülsen Kayserilioğlu, Cumhurbaşkanına hareket suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’ın yanında olduklarını dile getirdi.

Kayserilioğlu, konuyla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında 81 il ve 973 ilçeden Kabaş’a destek mektupları gönderdiklerini dile getiren Kayserilioğlu şunları kaydetti:

“Bilindiği gibi; gazeteci Sedef Kabaş hakkında televizyon programında söylediği bir atasözü nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla soruşturma açıldı. Davet edilse gideceği bilindiği halde, avukatına bile ulaşamadığı bir saatte, gece 02.00’de evine giden polisler tarafından gözaltına alındı. İfadesinde, ‘Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur’ demesine rağmen siyasi bir karar doğrultusunda tutuklandı.

Hem de ‘’kaçma ve saklanma ihtimali yüksek’’ olduğu gerekçesiyle… Göz önünde olan, fikrini ve sözünü her zaman açıkça, korkusuzca ifade eden bir gazeteciyi; kaçma ve delil karartma şüphesiyle tutuklu yargılamaya karar verdiler. Sedef Kabaş’ın bugün hala hukuka aykırı olarak tutukluluğu devam ediyor. Ülkemizin her yanını saran korku ikliminden basın emekçileri de payını alıyor. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün 2021 yılı Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde Türkiye 153'üncü sırada yer alıyor.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bugün 81 ilden, 973 ilçeden sevgili Sedef Kabaş’a dayanışma mektuplarımızı gönderiyoruz. Bu ülkede hukukun üstünlüğüne, irfanı ve vicdanı hür hâkimlerin varlığına olan inancımızı yitirmeden hep birlikte sesleniyoruz: Yalnız değilsin Sedef Kabaş; Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var! Bütün basın emekçilerini saygıyla selamlıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@