banner464

Kerim Dereli Kongre Adaylık Sürecini Değerlendirdi

Karaman AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli Merkez İlçe Başkanlığı adaylık sürecini basın toplantısı yaparak değerlendirdi.

Kerim Dereli Kongre Adaylık Sürecini Değerlendirdi

Karaman AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli Merkez İlçe Başkanlığı adaylık sürecini basın toplantısı yaparak değerlendirdi.

27 Kasım 2014 Perşembe 14:37
703 Okunma
Kerim Dereli Kongre Adaylık Sürecini Değerlendirdi
AK Parti Karaman İl Başkanı Kerim Dereli Karaman 5. Olağan Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi hakkında açıklamalarda bulundu. Kale Restoranda gerçekleşen toplantıya Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Kadın Kolları Başkanlığı katıldı. 30 Kasım da yapılacak olan AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi adaylık süreciyle ilgili Kerim Dereli açıklamalarda bulundu. Karaman AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli AK Parti olarak demokrasi şölenine dönüşen kongreler yaptıklarını dile getirerek ''Biliyorsunuz biz demokrasinin en üst seviyede yaşandığı kongreler yaptık. Arzumuz genel başkanımızın seçiminde olduğu gibi uzlaşılmış geniş kesimlerle istişare edilmiş listelerle bir kongreye gitmek hesap ve bir listeyle kongreye gidebilmek temel hedefimiz buydu. Bu şu demek değil arkadaşlar iki liste ile kongreye gidilmez yok öyle bir şey gidilebilir niye gidilmesin ama bizde ehliyet, liyakat, sadakat gibi kurallarımız vardır. Biz genel merkezimiz merkez ilçe ile ilgili bizi aradığın da bana intikal etmiş isimler ile ilgili intikal eden isimleri bizzat kendim arayarak bilgilendirdim. Genel merkez aramaz çünkü bu süreci yöneten genel merkez adına AK Parti İl Başkanıdır. AK Parti 5. Olağan Kongresini Kongre sürecini yöneten il’de Ak Parti İl Başkanıdır. Böyle olunca ismi zikredilmiş sosyal medyada veya bize kadar gelerek ismi ön plana çıkmış arkadaşlarımızı bizzat arayarak Ankara’ya beraber bir araç içerisinde şenlik havasında gidelim dedik. Genel Merkezde genel başkanımızla yapılan görüşmelerin akabinde orada bir komisyonumuz var. Bu komisyon genel baksan yardımcımız Süleyman Soylu 2. Bölgeden sorumlu Teşkilat Başkan yardımcılarından Hasan Ali Çelik ve ilimizin değerli koordinatörü sürekli aramızda olan sık sık basında da yazılarını okuduğumuz sizlerin yazılarını yazdığınız Ayşe Türkmenoğlu Hanımefendi ve ilin başkanı olarak o komisyonun daimi üyesi olarak bende içerideydim. 4 arkadaşımızla ilgili içeride görüşmeler yaptık. Arkadaşlarımız kendilerini ifade ettiler en doğal haklarıdır çünkü her kim yola çıkmışsa temel hedefi şu olmalı bence Ahmet, Mehmet, Selami değil de ‘’Ben bu işi daha iyi yaparım ‘’ olmalıdır. Hepimiz saygı duyarız çünkü bizim en iyi yapanı veya en iyi yapabilecek olanı bulmak gibi bir arzumuz var'' dedi.

''2015 Seçimlerini Önemsiyoruz''

Dereli 2015 seçimlerini önemsediklerini dile getirerek '' Biz 2015 genel seçimleri önemsiyoruz. İçimizde küskünler kırgınlar olmasın istiyoruz. Bizim tek listedeki ısrarımız bu noktadaydı. Niye herkesin kendince bir seveni var herkesin kendince dostları var. Biz bu camia içerisinde kırılmaya meydan vermemek için tek listeyle gitmek istiyoruz. Bu şu demek değil 1-2 listeyle gidilmez manasına asla gelmez. Bunu da açık ve seçik söyleyeyim Süleyman Soylunun değişik bir uygulaması bu tür bir komisyon oluşturdu.  Buna il başkanlarını da dahil etti. Yani şu idrak edilirse orada sorun ortadan kalmış oluyor. İl başkanı genel başkanın il’deki temsilcisidir. 20 Aralık’ta inşallah ilk kongremizi de bir düğün ve şölen havasında yapacağız. 20 Aralığa kadar bu ilin Allah nasip ederse hala il başkanıyım. Ondan sonra ki süreç ayrıca hesap edilecek şimdi ben Ak Partiliyim, Ak Partiden aday adayıyım şuyum buyum diyenler bizimle istişare edilmesi gerekir. Benim şahsımı sevmeyebilir benimle ilgili sıkıntılara olabilir belki benim liderlik anlayışım onun hoşuna gitmemiş olabilir. Yani herkes kendi penceresinde bizleri değerlendirecek bizlerin değerlendirme kriterleri var'' dedi.

 

Son Güncelleme: 27.11.2014 14:43
Yorumlar