banner464

Konuk; İstikrar Karaman’a yarar

1 Kasım Seçimlerinde Karaman Ak Parti 1. Sıra Adayı Yine Recep Konuk oldu.

Konuk; İstikrar Karaman’a yarar

1 Kasım Seçimlerinde Karaman Ak Parti 1. Sıra Adayı Yine Recep Konuk oldu.

18 Eylül 2015 Cuma 18:12
349 Okunma
Konuk; İstikrar Karaman’a yarar
Öncelikle 1 Kasım’daki tekrar seçimin ülkemiz ve milletimiz için hayır getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milletimizin yapılacak seçimlerde sandıktan huzur ve istikrar çıkaracağından eminim. Bu inancımın teminatı milletimizin yüksek şuuru ile pek çok demokrasi sınavında toplum mühendisliği hesaplarına karşı dik durarak, o hesapları alt-üst etme konusunda sergilediği demokratik olgunluğudur.
Ülkemiz bazı karanlık ellerin zorlamasıyla zorlu bir süreçten geçiyor. Bu süreçte kimsenin kişisel hesap yapma hakkı ve lüksü yoktur. Kimsenin küsme hakkı yoktur. Kimsenin geri durma, bir adım geri çekilme lüksü yoktur. Hepimiz ortak sevdamız ülkemizin huzuru, refahı ve daha güçlü, daha zengin, daha kudretli Türkiye için akıl terletmek, koşmak, koşturmak, yapabildiğimiz veya yapabileceğimizin bir fazlasını yapmak veya samimi bir gayretle yapmaya çalışmakla mükellefiz. Bu gayreti sergilemek sadece zor ve zorlu süreçlere de mahsus değildir.  Bu gayret makam ve mevki ile ya da hizmetin mecrası ile de alakalı değildir ve olmamalıdır.

Yaklaşık bir buçuk ay sonra milletimiz bir kez daha sandığa gidecek. Seçim sürecinde milletimizin ve hemşehrilerimizin huzuruna çıkan her siyasetçinin birinci vazifesi seçimin hem ülkemizin, hem Karaman’ın bu seçimden gücüne güç katarak ve vizyonunu yenilemiş, Karaman’ın ve ülkemizin geleceğine katkı yapacak iş ve projeleri konuşarak çıkmasına katkı vermektir. Seçim ortamı asla ve asla yeni kavgaların başlangıcı, ayrılık tohumlarının milletin üzerine serpildiği, hizmet siyasetinin hamasete feda edildiği bir ortam olarak görülmemelidir. Bu konuda birinci mesuliyet siyasetçidedir, ancak milletimiz ve hemşehrilerimiz de hamasete prim vermeyerek siyasetçiyi hizmet siyaseti zeminine taşımakla mükelleftir. Umut ediyoruz ki,  bir önceki seçim sürecinde olduğu gibi Karaman yine geleceğin daha büyük, daha güçlü ve daha da müreffeh Karaman’ı için siyasetin yapabileceklerini konuşacak. Siyaset Karaman’da pozitif bir dil üzerinden şekillenecek ve sandıkta kim kazanırsa kazansın 1 Kasım’da Karaman kazanımlarına kazanç katacak.

Siyasetin dilinin hamaset yerine hizmet ekseninde şekillendiğinde nelerin başarılabileceğinin ispatı Karaman’da ve ülkemizde son 13 yılda yapılan büyük işler, alınan büyük mesafelerdir.  Siyasetçinin vazifesi milletin kazandıklarını korumak, kazanımlarına kazanım katmaktır. Bu çerçevede hayat çizgimiz bizi siyasete taşıdı ancak, milletimiz ve değerli hemşehrilerimiz de şahittir ki 7 Haziran’dan bu yana milletimizin ve hemşehrilerimizin işlerine odaklanacağımız bir siyaset zemini açılmadı. O zemin üzerimizde siyasi unvan ve etiketler olmadan kooperatif başkanı olarak yaptığımız yapabildiğimiz hizmetlerin daha geniş bir alana yayılması, daha büyük projelerin hayata geçirilmesi ve daha müreffeh Türkiye için çorbaya bir tutam tuz da bizim eklememiz, ekleyebilmemiz için önemliydi. Her şey milletimizin gözü önünde cereyan etti, milletin işlerini konuşacağımız benim de ilk kez dâhil olduğum Meclis 7 Haziran’dan sonra ancak 8 kez toplanabildi. Milletimizin işleri için mutfak vazifesi görecek Komisyonlar siyaseti muhalefetten ibaret görenlerin istemezükçü tavırları sebebiyle kurulamadı. Milletimizin AK Parti tercihi ve siyasetin matematiği icabı AK Partisiz bir hükümetin imkânsızlığı ortadayken, milletimizin AK Parti tercihini yok sayanların dayatmalarıyla siyaset zemini de, icraat zemini de tıkandı. Yeniden seçim kararı alındı. Bu 3,5 ayı bulmayan süreçte, icracı bir siyaset için zeminin oluşmamasına rağmen bana emaneti teslim eden hemşehrilerimin beklentilerine karşılık vermek için gösterdiğimiz gayret de yine hemşehrilerimin takdirindedir. Bu kısa zamana rağmen büyüyen ve büyük Karaman için geleceği konuşacağımız ve geleceği inşa edeceğimiz bir zeminin temellerini attık.  Serbest Bölge ve Gıda Vadisi ile markalaşma konusunda bir proje zemininde Karaman’ı ve devleti buluşturmak için ilk adımları attık. Gönül elbette 3,5 aya 3,5 yılık, 16 haftaya 16 yıllık işleri sığdırmayı arzu ederdi, bizden kaynaklanmayan, bizim çalışma azmimizdeki herhangi bir eksiklikten kaynaklanmayan bu durumu hemşehrilerimin takdir edeceğini ümit ediyorum.

Şimdi Türkiye 1 Kasım’da yeniden irade tazeleyecek, milletimiz bir kez daha siyasete sandık vasıtasıyla talimatlarını verecek. Milletin iradesini tartışmayan ve tartıştırmayan bir siyasi heyet olarak 1 Kasım’ı siyasetin, icracı siyasetin yeniden start alacağı tarih olarak görüyoruz. Hem ülkemizin hem Karamanımızın oyalanmaya, vakit kaybetmeye vakti yok. 1 Kasım’da inşallah Karaman kararını istikrardan yana verecek ve siyasetin işbaşı yapması için sandıktan güçlü bir ses yükseltecek. İnanıyorum ki hemşehrilerimiz gücümüze güç katacak Karaman daha hızlı koşmaya başlayacak.

Belediye Başkanlığı ve kooperatifçilik yaparak ömrünün üçte birini millet hizmetinde geçirmiş, hemşehrilerinin elinin ekmek tutması, iş ve aş sahibi olması, elindeki ekmeğin daha da büyümesi için gayret göstermiş, siyaseti de hizmet mecrası olarak gören Recep Konuk olarak hemşehrilerimizden yetkisini alıp işbaşı yapamadığımız siyaset mecrasında işbaşı yapabilmek için bir kez daha yetki talep ederken “istikrarın Karaman’a yarayacağını” belirtiyor 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz, milletimiz, Karaman ve hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
  

Karamangundem Haber Merkezi

Son Güncelleme: 18.09.2015 18:19
Yorumlar