banner464

KONUK; SİYASETİ BUGÜNÜ YÖNETMEKTEN İBARET GÖRMÜYOR YARINI ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN YAPIYORUZ

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Geçmişi değiştiremeyiz, dün dünde kaldı, ama bugünü ve yarını şekillendirebiliriz. Biz her yeni güne her yeni yıla bu yaklaşımla başlıyoruz. Siyaseti bugünü yönetmekten ibaret görmüyor yarını şekillendirmek için yapıyoruz” dedi.

KONUK; SİYASETİ BUGÜNÜ YÖNETMEKTEN İBARET GÖRMÜYOR YARINI ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN YAPIYORUZ

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Geçmişi değiştiremeyiz, dün dünde kaldı, ama bugünü ve yarını şekillendirebiliriz. Biz her yeni güne her yeni yıla bu yaklaşımla başlıyoruz. Siyaseti bugünü yönetmekten ibaret görmüyor yarını şekillendirmek için yapıyoruz” dedi.

30 Aralık 2015 Çarşamba 11:48
338 Okunma
KONUK; SİYASETİ BUGÜNÜ YÖNETMEKTEN İBARET GÖRMÜYOR YARINI ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN YAPIYORUZ
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Konuk, mesajında, “Milletimizin bugününü ve yarınını şekillendirme kararlılığından asla taviz vermeyen sağlam bir irademiz ve geniş bir ufkumuz var. 2023 Vizyonu ile o vizyon çerçevesinde çizilen somut hedefler bu iradenin siyasette ve devlet yönetimindeki tezahürüdür. 2053 ve 2071 vizyonu milletimizin geleceği için taşıdığımız heyecan ve o parlak gelecekteki ufuk çizgimizin menzilinin göstergeleridir” dedi.
Mesajında, “Kökü engin tarihinden beslenen, dalları geleceğe uzanan bir siyasi heyet olarak biz değiştiremeyeceğimiz geçmişten, yani ülkemizin, siyasi, ekonomik ve sosyal hayattaki tecrübelerinden sadece geleceği kurgularken dersler çıkarıyor, geleceğe yürürken attığımız adımların sağlam zemine basması için istifade ediyoruz” diyen Konuk, açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Biz şunu biliyoruz, geçmişe takılıp kalmak “keşke” ile başlayan konuşmalar, pişmanlıklar, kaçan fırsatlar ve o keşkelerle dolu bir gündem ile sonuçsuz kısır tartışmalar demektir. Bizim ülkemizin pişmanlıklar ve kaçan fırsatlara odaklanarak ve enerjisini geçmişin muhasebesine harcayarak kaybedecek zamanı yok.
Bizim ülkemizin önünde her gün ve her yeni yıl yeni fırsat kapıları aralanıyor. Biz değiştiremeyeceğimiz geçmişin ezberlerini tekrarlamak yerine, siyasete kazandırdığımız yeni dil ve yeni hedefler ile geleceğin hesabını yapmaya odaklandığımız için yıllardır o fırsat kapılarını milletimiz için zorluyoruz. Yeni fırsat kapılarının açılmasını sağlıyor, her yeni güne her yeni yıla bir öncekinin üzerine yeni bir şeyler eklemiş olarak ve yeni bir şeyler eklemek için başlıyoruz.
Dün geçmişte kaldı, yarın ise bizim elimizde diyerek yola çıkınca nelerin değiştiğinin veya değişebileceğinin ispatı ülkemizin yakın tarihindedir. Siyasi krizlerle geleceğe yatırım yapamayan bir Türkiye manzarasından, istikrar içinde 2023’ün,2053’ün, 2071’in planlarını yapan bir Türkiye’ye uzanan değişim bu yaklaşımın sonucudur. 
Milletinin refah ve zenginliğini arttırmak için hamle üstüne hamle yapan bir Türkiye, geleceği şekillendirme iradesinin devlet idaresine kattığı farktır.  Duble yolları, hızlı trenleri, uzakları yakın eden milletin her ferdine açılmış havaalanları, herkesin birinci sınıf vatandaş kabul edildiği hastaneleri, 13 yılda katlanan üniversitelerinde daha çok evladına yükseköğrenim veren, evlatları okula başlarken kitaplarını masasında hazır bulunduran, onların geleceğe daha nitelikli hazırlanması için daha önce çarçur edilen kaynakları eğitime aktaran, engellisine, yaşlısına, kimsesizlerine sahip çıkan, sosyal devlet anlayışıyla yokluğu yok eden, merkezine insana hizmeti alan şefkat devleti yaklaşımı yeni siyaset dilinin ve geleceği kurgulayan siyasetin eseridir.”

21.YÜZYIL TÜRK ASRI OLACAK

Ülke olarak bizim yeni bin yıla girerken “21 inci yüzyıl Türk asrı olacak”gibi büyük bir iddiaları olduğunu ve şüphesiz bir iddiayı ortaya koymanın, bir hedef belirlemenin önemli olduğunu, ancak bu iddianın sadece dilemek ve istemekle gerçekleşmeyeceğini vurgulayan Konuk şunları söyledi;
“Büyük iddia veya hedeflere ulaşmak için azim, çaba, emek, kararlılık ve mutlaka ama mutlaka geleceği şekillendirme iradesi gerekir.
Yeni binyıla başlarken herkesin zikrettiği o taze başlangıç ve temenni cümlelerinden kendisine pay çıkararak ve o temenni ve beklentilere samimi bir şekilde yürekten inanarak yola çıkan AK Kadrolar, milletimizin tarihinde demokrasi ve kalkınma eksenli yeni bir dönemi başlattı. Bu yeni dönemde geçmişin ezberleri ile kalıplarından beslenen ve ülkemize ayak bağı olan prangalardan kurtuldukça, milletimizin gelecek yürüyüşünde hızına hız kattığını tecrübe ettik. 
O tecrübeden güç alarak diyoruz ki; daha çok üretmek, daha çok insanımızı iş ve aş sahibi yapmak, huzur ve güven ikliminin tüm ülkede yeşermesini sağlayarak, kısır çekişmeleri geride bırakıp tüm enerjimizi kalkınma ve refahı arttırma mücadelesinde kullanmak konusunda yeni yüzyılın ilk diliminde üzerine düşeni layıkıyla yapmış bir siyasi heyet olarak biz adımlarımızı yavaşlatan tüm prangalardan ülkemiz kurtulsun istiyoruz.
Çünkü o prangalardan kurtulmadan bu yüzyılı Türk asrı yapma hedefinin gerçekleştirilemeyeceğini biliyoruz. O prangalar var olduğu müddetçe gündemin soyut ve kısır tartışmaların hâkimiyetinde şekillendiğini görüyor ve yarınlarımızı ilgilendiren somut meselelere sıranın gelemeyeceğini de biliyoruz.”

GELECEĞE YÖNELİK BÜYÜK İDDİALARIMIZ VAR
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Mehmet Akif’in “SizibiraileefradıyaratmışYaradan; Kaldırınayrılıkesbabınıartıkaradan.” dizelerindeki anlayışı hâkim kılmak istediklerini vurguladı ve, “Birliğimizi, kardeşlik hukukumuzu, yaşam tarzlarımızı, inançlarımızı ilgilendiren tartışmaları geride bırakıp, daha çok üretmek, gençlerimizi ve çocuklarımızı daha iyi eğitmek, yaşam standartlarını daha yukarı taşımak konusunda yapılacakları düşünmeli ve düşünebilmeliyiz” diyerek, mesajını şu sözlerle bitirdi;
“Türk asrı yapma iddiasıyla başladığımız bir asırda bir yılı daha geride bırakıyor, geleceğe doğru bir adım daha atıyoruz. Koyduğumuz doğru hedefler ve geleceğe yönelik büyük iddialarımız var. O hedeflere ulaşmak ve demokrasisi daha güçlü, zenginliğine zenginlik katmış daha müreffeh, dünya milletler ailesi içinde daha kudretli bir Türkiye iddiamızı gerçekleştirmek için kaybedilecek zamana tahammülümüz yok. Geleceğe yürürken geçmişe takılma lüksümüz de yok. 2002’den bu yana olduğu gibi 2016 ve sonrasındaki her yılın, her taze başlangıcın bizim ülkemizin bizim milletimizin tarihinde kazanılmış yıllar olarak yazılmasını diliyorum. Dün olduğu gibi yarınlarda da kalkınma ve refah yolunda üzerimize düşeni eksiksiz ve tam yaparak, milletimizin müreffeh geleceğini şekillendirme konusunda kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi belirterek tüm hemşehrilerimizin ve milletimizin yeni yılını kutluyorum.”


Yorumlar