banner464

KOP BÖLGESİ RECEP KONUK İLE TEK YÜREK OLDU

Eskil, Recep Konuk’u Bağrına Bastı

KOP BÖLGESİ RECEP KONUK İLE TEK YÜREK OLDU

Eskil, Recep Konuk’u Bağrına Bastı

17 Mayıs 2015 Pazar 13:58
713 Okunma
KOP BÖLGESİ RECEP KONUK İLE TEK YÜREK OLDU
7 Haziran seçimlerine KOP bölgesi olarak tek yürek ve tek liste olarak girdiklerini belirten Ak Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk, partisinin Aksaray İl Başkanlığı tarafından Eskil ilçesinde düzenlenen proğrama katıldı. Seçim çalışmaları kapsamında Konya, Karaman, Aksaray arasında mekik dokuyan Recep Konuk’a Eskilliler yoğun ilgi gösterdi. Bölgesel kalkınmanın önemine değinen Konuk, “7 Haziran’da Aksaray, Karaman, Konya, Niğde ortak bir payda ile seçimlere girecek. Biz sanayisi ile turizmi ile sosyal dokusu ile tarımı ile hayvancılığı ile bir birini tamamlayan KOP illeri olarak tek bilek tek yürek hizmet vereceğiz” dedi.

Eskil, Recep Konuk’u Bağrına Bastı
Seçim çalışmaları kapsamında bölge illerinde düzenlenen programlara da katılan Ak Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk, partisinin Aksaray İl Başkanlığı tarafından Eskil İlçesinde düzenlenen proğrama katıldı. Recep Konuk, proğramın düzenlendiği salona geçmeden önce partililer tarafından Eşmekaya beldesi girişinde çok sayıda aracın da eşlik ettiği konvoyla karşılandı. Partililerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Konuk, salona alkışlar, tezahüratlar ve sevgi gösterileri eşliğinde güçlükle girebildi. 

Kendisine gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten Recep Konuk, “Sayın İl Başkanımız sağ olsunlar bu demokrasi şöleninde Eskil ile Aksaray ile bizim kucaklaşmamıza evimizin bu köşesinde yaşanan coşkuya, heyecana bizim de ortak olmamıza vesile oldular kendilerine teşekkür ediyorum. Allah ondan da değerli vekillerimizden de partililerimizden de razı olsun” dedi.

Konuk’un Konuşması Alkışlarla Sık Sık Kesildi
Ak Parti Aksaray İl Başkanı ve milletvekili adaylarının ardından salonu dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Ak Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk’un konuşması alkışlar ve tezahüratlar nedeniyle sık sık kesildi. 

“Bölge olarak elimizdeki fırsatı kaçırmayacağız”
Recep Konuk konuşmasının ilk bölümünde, “Aksaray, Eskil, Karaman, Konya, Çumra bizim ortak evimiz, biz aynı hanenin çocukları aynı ailenin evlatlarıyız.Eskil mutlu ve huzurlu ise Çumra da mutlu ve huzurludur.Aksaray müreffeh ve gelecekten umutlu ise Karaman’da müreffeh ve gelecekten umutludur.Konya büyükse Aksaray’da büyüktür.Karaman’ın Türkiye’de yıldızı yükseliyorsa Aksaray’ın da yükselir.Aksaray kıyıya köşeye itildiğinde Aksaray’da kıyıda köşededir.Konya kabuğuna çekilirse Aksaray’da kabuğuna çekilir.Aksaray iddiasını kaybederse Karaman’da Konya’da iddiasını kaybeder.Şunu söylemek istiyorum, bizim vasfımız aynı biz aynı hanenin evlatlarıyız. Bizim kaderimiz ortak. Bizim dünümüz ortaktı geleceğimiz de ortak.Biz kaderini bir birine tevhid etmiş aynı bahçenin üç hanesiyiz.Aksaray, Karaman, Konya, Niğde birlikte yükselecek.Biz 12 yıldır Ankara’da bizden olan bizimle olan bir parti iktidar olunca nelerin değişebileceğini çok iyi gördük çok iyi biliyoruz. Biz bizim gibi kıyıda köşede kalmış, kıyıya köşeye itilmiş illerin önü açılınca hemşehrilerimizin hayatının nasıl değişeceğini değişebileceğini bu 13 yılda yaşayarak gördük. Biz bölge olarak bir fırsat yakaladık, bu fırsatı elimizden kaçırmamalıyız, kaçırmayacağız” dedi.

“KOP Bölgesi Olarak Destan Yazacağız”
Bölgesel kalkınmanın önemine de değinen Recep Konuk konuşmasını şöyle sürdürdü. “Biz bu seçime il il girmiyoruz. Biz bu seçime KOP bölgesi olarak tek yürek tek liste olarak giriyoruz. 7 Haziran’da Aksaray, Karaman, Konya, Niğde ortak bir payda ile girecek. Bu seçimde Aksaray 1 Başbakan ve 23 milletvekili seçecek. Karaman’da 1 Başbakan 23 Milletvekili seçecek. Konya’da Niğde’de. Aksaray önümüzdeki dönemde mecliste 3 vekille temsil edilmeyecek. 24 vekille temsil edilecek. Aramızda Aksaray, Karaman, Konya, Niğde ayrımı yok, olmayacak. Biz sanayisi ile turizmi ile sosyal dokusu ile tarımı ile hayvancılığı ile bir birini tamamlayan KOP illeri olarak tek bilek tek yürek hizmet vereceğiz. Bu bölge hep birlikte yükselecek hep birlikte kalkınacak. He birlikte destan yazacak.Aksaray, Karaman, Niğde, Konya güç birliği yaptığında ulaşamayacağı hedef, alamayacağı mesafe yok. Mesela Sungur Bey Camisinden başlayıp Somuncu Baba Türbesine, Mevlana ile Çatalhöyük ile Karamanoğlu Mehmet Beyile Karaman Kalesi ile Ermenek Kalesi ile Binbir Kilise ile buluşturduğunuzda dünyanın en kıymetli kültür hazinesini bulursunuz.Konya Ovasının, Karaman’ın, Taşağıl Bölgesinin, Aksaray’ın, Niğde’nin bereketli topraklarında üretileni sanayi ile buluşturur, duble yollar, hızlı tren ağı ile limanlara indirirseniz bırakın Türkiye’yi dünya pazarlarını sallayacak bir gıda vadisini inşa edersiniz.Bunun için her şey hazır. Altyapıdaki eksiklerimizi tamir ettik, tamirat ve tadilat sürecini tamamladık şimdi sıra üst yapıyı inşa etmekte.Bunun olabileceğini en iyi Eskil bilir siz bilirsiniz.Dün ayçiçeği ekemiyordunuz şimdi ekiyorsunuz. Dün hayvancılığın umudu yoktu bugün var. Yapılanlar var, yapılacak daha çok ve daha büyük işler var.Kimse suyu dert etmesin, havza dışı su için çalışan bir başkanımız var artık. Kimse iddialı olmaktan korkmasın bu iddianın teminatı bir hemşehrimiz artık başbakan. Kimse başımızı kaldırınca darbe yeriz diye korkmasın eskiye bakıp moral bozmasın. Bu bölgenin kalkınmasının önüne çıkacak her maniye mani olacak bir Başbakan memleketiyiz biz.”

“Sen Neredeysen Biz Oradayız”
7 Haziran seçimlerinde herkesin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu desteklemesi gerektiğini vurgulayan Recep Konuk, “Bu havzanın en büyük şansı Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’dur. Başbakan çıkaran bir bölge olarak biz bu tarihi fırsatın farkına varmalı ve Başbakan’ın hemşehrileri olarak bir Başbakan şehri, bir başbakan memleketi nasıl davranırsa o davranışı bölge olarak sandıkta sergilemeliyiz. Türkiye’de siyasi bir seçim yapılıyor olabilir. Türkiye parti tercihi yapıyor olabilir. Ancak biz burada hemşehrilik bağımızın ne kadar sağlam olduğunu göstereceğiz. Biz uzayan kol bizden olsun deme erdemini sergileyeceğiz. Biz ailemizden olana sahip çıkacağız. Biz bu seçimde hemşehrilik testinden geçeceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki Sayın Başbakanımızın kalbi burada ve burası için farklı çarpıyor. O’nu siyaseten besleyen kökler bu topraklarda ve biz hemşehrileri olarak o kökleri bu topraklarda sandık vasıtasıyla ne kadar iyi beslersek o köklerden O’na ne kadar fazla güç zerk edersek O’nun kudret gölgesi o kadar büyüyecek, O’nun hem memleketimize hem bölgemize dökeceği meyve sayısı o kadar artacak. O nedenle bu bölgenin en büyük projesi Başbakanına sahip çıkma projesidir. Karaman’ın Konya’nın, Aksaray’ın, Niğde’nin hiçbir alanda boşluk bırakmayan her sektör, her alan ve her köşesini kapsayan en büyük entegre projesi Başbakanın Memleketi kalma projesidir. Gerisi teferruattır. Sulama problemlerinin çözümü, hızlı tren hatlarının tamamlanması, sanayi ihtisas bölgelerinin kurulması, gıda vadisi, lojistik merkezi, şehrin sosyal donatılarla donatılması, ilçe hastaneleri, hayvancılığın geliştirilmesine yönelik uygulamalar hep bu projenin alt bölümleridir. Bu proje yani Başbakan hemşehrisi olma projesi bu bölgenin tek ve en kapsayıcı projesidir.O nedenle bu seçimde herkes şuculuğubuculuğu bir kenara bırakacak Davutoğlucu olacak, olmalı. Bu seçimde Aksaray’ın, Niğde’nin Konya’nın, Karaman’ın bir tane partisi ve bir tane amblemi var O parti Başbakanımız, amblemimiz de O’nun tebessümünü bizden hiçbir zaman esirgemeyen yüzüdür. Bu seçimde Aksaray’da, Niğde’de, Konya’da, Karaman’da oy pusulasında 18değil tek parti ve tek aday var. Klasik olacak ama bizim sloganımız buralarda şu olmalı sen neredeysen biz oradayız. Çünkü o hep bizimle bizim yanımızda” dedi.

“Ülkemizi Stajyer Siyasetçilere Emanet Etmeyeceğiz” 
Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Konuk, “İstikrar sürmesin kaos gelsin diyorlar. Türkiye’ye millete macera vaat ediyorlar. Buradan onlara sesleniyorum; Türkiye ve Türk milletinin sonu belirsiz maceralar ile işi yok. Türkiye acemi ellere terk edilmeyecek kadar mühim ve dünya için bu bölge için önemli bir ülke. Türkiye, kişisel hesaplarından başka derdi olmayan, millete onlar kalksın da bir kere de ben oturayım demekten başka siyasi ufku olmayan, dünyanın ve Türkiye’nin büyüklüğünü kavrayamayan stajyer siyasetçilere emanet edilemeyecek kadar önemli bir süreçten geçiyor. Türkiye yeni Türkiye inşasında dönüm noktasında duruyor. 7 Haziran’da milletimizin önünde iki tane tercih var biri kaos diğeri istikrar, zenginlik ve huzur. Bir tarafta kaosun savunucusu 17 parti var diğer tarafta sevdası memleket, tarafı millet, mührü hizmet olan AK PARTİ var” dedi. 

Konuşmaların ardından Recep Konuk, Ak Parti Aksaray Milletvekili adayları ve teşkilat mensupları hep birlikte salonu dolduran vatandaşları selamladı. Konuk, salona girişte olduğu gibi çıkışta da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı ve salondan ayrılması uzun zaman aldı. 
Son Güncelleme: 17.05.2015 19:30
Yorumlar