banner464

MHP İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Milliyetçi Hareket Parti Karaman milletvekili adayları, teşkilat üyeleri ve parti içi kanaat önderleri ile istişare toplantısı yaptı.

MHP İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Milliyetçi Hareket Parti Karaman milletvekili adayları, teşkilat üyeleri ve parti içi kanaat önderleri ile istişare toplantısı yaptı.

11 Nisan 2015 Cumartesi 15:02
525 Okunma
MHP İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
MHP Karaman il binasında gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Oktay Yılmaz, Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, milletvekili adayları Mehmet Ural, Mehmet Alagöz ve parti yöneticileri katıldı. Aday adaylarınında bulunduğu toplantıya ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi'nin Karaman teşkilatında değişik zamanlarda görev almış eski il ve merkez ilçe başkanları katıldı.
Aday adaylığı sürecinin bitmesine rağmen aday adaylarının partiye desteklerinin devam ettiğini ifade eden il başkanı Oktay Yılmaz, ''Sürecin bittiği günden bu yana listeye giremediği halde tüm aday adaylarımız teşkilatımıza sürekli gelmeye ve çalışmalara destek vermeye devam ettiler'' dedi. MHP il başkanlığının seçimlere hazır ve donanımlı girdiğini belirten Yılmaz, ''İşte Karamanlıya yakışır iki tane pırıl pırıl isim. Bu isimleri Ankara'ya taşıyacak olan tüm kadrolarımız görevlerinin bilincinde ve daima çalışarak seçim sürecinde başarıyı yakalama azmindedir.'' dedi.
Karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda, seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlarla birlikte görüş alış verişi yapıldı. MHP Karaman 1. sıra adayı Mehmet Ural yöneltilen sorular sonrası konuşmasında;
''Ülkemizin yaşadığı ekonomik şartlar ortada, Milli gelirin % 80'ini ülke nüfusunun % 20'si tüketiyor. AKP iktidara geldiğinde Türkiye'de memur sayısı 1 ilyon 400 bindi bütçenin % 17'siydi, şu an % 35 bu devletin bunu devam ettirmesi sürdürmesi mümkün değil. Bu 12 yıllık dönemde 392 bin kişi sınavsız memur oldu. Şimdi bazı arkadaşlar tarım bakanı geldi belli oldu gibisinden sözlerle siyasi partilerin söylemlerini bize iletiyorlar. Bende şimdi buradan sizlerin vasıtasıyla diyorum ki işte Karamanlı sağlık bakanı burada'' dedi.
Çalışmalara aralıksız devam edildiğini belirten MHP Karaman 2. Sıra adayı Mehmet Alagöz, ''Aday adaylığı süreciyle başlayan çaışmalarımız listeler açıklandıktan sonra da hız kesmeden devam etti. Sizden de beklentimiz 7 Nisan akşamı Karaman'daki 1-1 olan milletvekili sayısını 7 Haziran akşamı 2 sıfır olarak Milliyetçi Hareket Partisi lehine oluşturmanız. Geçtiğimiz seçimlerde bütün arkadalarımız varlarını yoklarını ortaya kattılar, gece gündüz demeden çalıştılar. Artık zaman önümüzdeki 56 günü yine aynı şekilde geçirme zamanı.'' dedi.
Aday adaylarından İsmet Hatipoğlu, Mustafa Köpüklü ve Cahit Cenk'in de görüşlerini ilettiği istişare toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü.

Son Güncelleme: 11.04.2015 15:05
Yorumlar