banner464

MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET URAL

Sağlık Bakanlığı Müfettişlerinden Mehmet Ural Karaman Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekilliğine Aday Adayı olduğunu açıkladı.

MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET URAL

Sağlık Bakanlığı Müfettişlerinden Mehmet Ural Karaman Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekilliğine Aday Adayı olduğunu açıkladı.

21 Şubat 2015 Cumartesi 13:09
1591 Okunma
MHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET URAL
 Gazetemizi ziyaret eden Mehmet Ural; Sadece Ülkücülerin Değil Tüm Karaman halkının vekili olmak istiyorum,’’dedi. Ankara ve Karaman arasında iyi bir köprü olabileceğine inandığını ifade eden Mehmet Ural olmayacak vaatlerde bulunmak istemediğini gerçekçi bir yaklaşımla siyasete adım atmak istediğini vurguladı. AÇTA KALDIK, SHERATON’DA DA! Toplumun tüm katmanlarında yaşadığını söyleyen Ural;’’İnsanlar ne yaşıyor biliyorum. Açlığı da gördük Sheraton’da da kaldık. Milletvekili olursam yoksul ailelerin çocuklarının eğitimleriyle yakından ilgilenmek istiyorum. EVİNİ KARAMANLILARA AÇACAK  Mehmet Ural  Ankara’da bir evi olduğunu ve milletvekili olması durumunda bu evi Karaman’lıların hizmetine açacağını söyledi. ‘’Sağlık ya da başka sebeplerle Ankara’ya gelen hemşehrilerimiz sıkıntı çekiyor’’ diyen Ural , kendi evini açarak bu sorunun önüne geçeceğini ifade etti.

MEHMET URAL KİMDİR?

Tiyatro ve edebiyatla ilgilen Ural 1980 Karaman doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Kazımkarabekir İlçesinde tamamladı. 1999 yılında Selçuk Üniversitesi ( bugün ki Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi) Kazımkarabekir Meslek Yüksek Okulunun Mahalli İdareler Bölümünü kazanan Mehmet Ural, 2001 yılında okul birinciliği ile mezun oldu. Aynı yıl girdiği DGS sınavı ile Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne geçiş yapan Mehmet Ural burayı da 88 ortalama ile bitirdi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalında Mastırına devam eden Ural tez teslim aşamasındadır. 2006 yılında KPSS A grubu sınavında Türkiye 70. Olan Ural, Müfettişlik, Kaymakamlık ve İdari Yargı Hakimliği gibi bir çok meslek sınavını kazandı. 2007 yılında Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına Müfettiş Yardımcısı olarak atanan Mehmet Ural 2010 yılında üçlü kararname ile Müfettişlik kadrosuna atandı. Evli olan Mehmet Ural İleri derecede İngilizce bilmektedir. Mehmet Ural’ın dizeleriyle Derdinizi dert bilmeye Neşenizle sevinmeye, Varlığınızı her nefeste hissetmeye Karaman’ı karşılıksız sevmeye Söz veriyorum..” dedi.

Son Güncelleme: 21.02.2015 13:10
Yorumlar