banner464

Milletvekili Lütfi Elvan'dan Önemli Basın Açıklaması

Bir sosyal paylaşım sitesinde Karaman Milletvekili Lütfi Elvan adına sahte isimle paylaşım yapılmasından dolayı Elvan yazılı basın açıklaması yaptı

Milletvekili Lütfi Elvan'dan Önemli Basın Açıklaması

Bir sosyal paylaşım sitesinde Karaman Milletvekili Lütfi Elvan adına sahte isimle paylaşım yapılmasından dolayı Elvan yazılı basın açıklaması yaptı

04 Ocak 2012 Çarşamba 10:42
982 Okunma
Milletvekili Lütfi Elvan'dan Önemli Basın Açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, kendisi gibiyimiş  @lutvelvan adına sahte isimle paylaşım yapılmasından dolayı yazılı basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında;''

Son zamanlarda özellikle internet dünyasında ve birtakım basın yayın organlarında ismim kullanılarak yapılan yazı ve yorumlarda yayınlanan gerçeğe aykırı ve yasal dayanaktan yoksun iddia ve yorumlara ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.
Sanal dünyanın geniş ifade hürriyetine imkan veren büyülü dünyasına, bazı kişi yada guruplarca, hakaret edilen yada yalan yanlış yorumlarla kişilerin onur ve şahsiyetiyle oynanan  bir hava vermeye çalıştıkları gözden kaçmamaktadır.
Kendi görüş ve düşüncelerini yine kendi nam ve adı altında ifade etme cesareti gösteremeyen birtakım kimselerin sahte isimlerle veya başkalarının adını kullanarak yaymaya çalıştıkları görüşler bu kimselerin ruh halini de ortaya koymaktadır. Cesurca inandığını ortaya koyamayanlar başka isimlerle bunu yaptıklarında çok mu cesaretli davrandıklarını düşünüyorlar acaba?
Son günlerde birtakım dost ve arkadaşlarımın uyarısı ile adımı çağrıştıran bir twitter hesabı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Kim ya da kimlerce oluşturulduğunu bilmediğim bu sanal hesap ile ilgili adım kullanılmak suretiyle hem şahsi hem de temsil ettiğim siyasi kimliğim karalanmaya çalışılmaktadır. @lutvelvan sahte kullanıcı adı ile tamamen adım ve siyasi kimliğim üzerinden bir yıpratma çalışması yapılmaya ve iyi bilinen ve takdir edilen tavır ve davranışlarım kamuoyunun ve siyasi çevrelerin nezdinde yanlış anlamalara sebebiyet veren ifadeler ile karalanmaya başlanmıştır. Yalan, yanlış ve kasıtlı olarak tertip edilen ve internet dünyasında yayınlanan birçok haber ve yorum da bu sahte kullanıcı adı ile tüm Türkiye kamuoyuna ulaştırılmakta ve söz konusu takipçiler sahte  @lutvelvan kullanıcısının şahsıma ait olduğu kanısı ile yanlış bilgilendirilmektedir.
Bugüne kadar herhangi bir şekilde internet sanal dünyasında ve sosyal medyasında kendi adıma bir hesabım olmadığı gibi bu konuda herhangi bir girişimim de olmamıştır. Fakat son zamanlarda 23. ve 24. dönem Karaman Milletvekili olmam, siyasi bir kimliği temsil etmem hasebiyle adıma birtakım sahte hesaplar açılmış, söz konusu kimliğim üzerinden karalama ve yıpratma kampanyaları başlatılmıştır. Karaman başta olmak üzere, tüm Türkiye kamuoyunda herkes tarafından bilinen ve hiçbir surette kimsenin inkar edemeyeceği siyasi duruşum ve temsil ettiğim kitlenin hukuku adına tüm bu olan olayları kabul etmem mümkün değildir. Ayrıca, siyasi kimliğimin ötesinde, onur ve haysiyetime yönelik bu saldırıyı gerçekleştirenlerin, yüce adalet önünde hesap vermesini sağlayacak tüm girişimleri başlatmış bulunmaktayım ve söz konusu kişi yada kişilerin mutlaka cezalandırılacağının da bilinmesini özellikle isterim.  Bu tip saldırılar, kim adına yapılırsa yapılsın yapanların yanına kar kalmayacağının ve bu manada yasaların bu tür eylemelere karşı öngördüğü yaptırımların uygulandığının kamuoyunca da bilinmesi, toplumun adalete olan güvenini de perçinleyecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''dedi.
      
Yorumlar