banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Mustafa Cem Kağnıcı: “İşçi Maaşını Almadan Maaşı Eridi”

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, asgari ücret ile ilgili olarak yazılı basın açıklamasında bulundu.

SİYASET 17.12.2021, 16:46
232
Mustafa Cem Kağnıcı: “İşçi Maaşını Almadan Maaşı Eridi”
banner762


2022 yılında geçerli olacak olan yeni asgari ücreti değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, yazılı açıklamalarda bulundu.

Kağnıcı, açıklamasında “Bekar bir yurttaşımızın alacağı en düşük ücret 4.250 TL net olarak belirlendi. Yüzde elli oranında bir artış olsa da işçi maaşını almadan maaşı eridi.” dedi.

Kağnıcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Milyonlarca vatandaşımızın umutla beklediği asgari ücret açıklandı. Bekar bir yurttaşımızın alacağı en düşük ücret 4.250 TL net olarak belirlendi. Yüzde elli oranında bir artış olsa da işçi maaşını almadan maaşı eridi. Her ne kadar dolar ile işi olmasa da milyonlarca işçi Ocak 2021 de 379 dolar maaş alırken bugün yeni açıklanan maaşı 274 dolar işin acı yanı maaşını alamadan daha da erimeye devam ediyor benim emekçimin maaşı.

Saray ve eşrafı yüzde elli zam ile göz boyamaya çalışırken Merkez Bankası, şahsın emriyle akla mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Biz 128 milyar dolar konusunu halkımıza söyleyince, bu sorumsuz saray avaneleri pankart indirme derdindeydi. En büyük dertleri, çevirdikleri alavere dalavereleri kimse bilmesin, kimse duymasın… Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler. Halkımızı da açlık sınırına indirdiler. Bugün Merkez Bankası, Türk lirasına değer kaybettirmeye devam ediyor. Sonra da kasasında olmayan parayla müdahale ettiğini söylüyor. Böyle bir akıl tutulması.

Tabi ki bir de işin diğer tarafı işverenlerimiz var. 2021 yılında işveren maliyeti 4.203 TL iken 2022 yılında 5.879 TL oldu işveren dalgalanan günümüz piyasasında maliyetlerine bu zam oranını elbette yansıtacak olan yine çalışanın eriyen maaşına, markette ki alım gücüne olacak. Bunu biz muhalif olduğumuz için karalama politikası olarak söylemiyoruz iktidara oy veren hemşerilerim dahil olmak üzere bütün milletimiz yaşanan ekonomik buhranı yaşıyor. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizde ise asgari ücret 4.500 TL oldu. Ancak şunun sözünü veriyoruz iktidara geldiğimizde asgari ücreti 5.500 TL yapacağız.

Yönetemiyorsunuz, güven vermiyorsunuz ekonominin kontrolünü bir avuç yandaşa, tefeciye teslim ettiniz anladık sizin de çıkarınız var şahsi menfaatleriniz uğruna Türk milletini yoksullaştırmayın artık yeter millet sandık istiyor, millet yeni bir umut çıkış kapısı arıyor bu umut Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakıdır. Ey Saray geliyor gelmekte olan sizde farkındasınız artık, sunni gündem ve algılardan vazgeçin.”

       

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@